Recommended Posts

Evo prije par dana od kad sam kupio ovaj bmw, cujem neko zujanje u podrucju zadnjeg desnog tocka. Danas sam bio kod mehanicara, kaze da je odozdo sve ok, nista nema lufta, i kaze da misli da nesto nije u redu sa diferencijalom.

Dosuo je nekakkvo ulje, pa kaze ako zujanje ne prestane u roku dan-dva, da ce nasuti neki aditiv... Ako je neko imao slicno iskustvo molim da mi objasni o cemu se ustvari radi i je li to veliki belaj?

(zna li neko kako da podesim board comp u ovom mom bmw-u, nalazi se kod otvora za cd player i ima 6 dugmica, uglavnom samo sat i datum i temperaturu cini mi se da ima... ali temp stoji na -30 non stop a ni datum ne mogu da promijenim...)

Link to post
Share on other sites
Evo prije par dana od kad sam kupio ovaj bmw, cujem neko zujanje u podrucju zadnjeg desnog tocka. Danas sam bio kod mehanicara, kaze da je odozdo sve ok, nista nema lufta, i kaze da misli da nesto nije u redu sa diferencijalom.

Dosuo je nekakkvo ulje, pa kaze ako zujanje ne prestane u roku dan-dva, da ce nasuti neki aditiv... Ako je neko imao slicno iskustvo molim da mi objasni o cemu se ustvari radi i je li to veliki belaj?

(zna li neko kako da podesim board comp u ovom mom bmw-u, nalazi se kod otvora za cd player i ima 6 dugmica, uglavnom samo sat i datum i temperaturu cini mi se da ima... ali temp stoji na -30 non stop a ni datum ne mogu da promijenim...)

1. Opiši taj zvuk{mozda su{radialni} kuglicni lezajevi dotrajali} :prankster2: .,

2.To je čest problem sa obc-om {evo ti link u vezi tog problema} iscureli su ti pinovi na konektoru{verovatno}

http://bmwe32.masscom.net/

klik na Electronics i naći ćeš:OBC temp at -30,a i neke druge skripte :pleasantry: . A u vezi podešavanja http://home.iae.nl/users/bts/obc.htm

Link to post
Share on other sites
1. Opiši taj zvuk{mozda su{radialni} kuglicni lezajevi dotrajali} :prankster2: .,

2.To je čest problem sa obc-om {evo ti link u vezi tog problema} iscureli su ti pinovi na konektoru{verovatno}

http://bmwe32.masscom.net/

klik na Electronics i naći ćeš:OBC temp at -30,a i neke druge skripte :pleasantry: . A u vezi podešavanja http://home.iae.nl/users/bts/obc.htm

Moze biti da ti nije dobar konektor, ali pre toga mnogo lakse ce ti biti da proveris prvo mozes li namestiti sat, datum, skidanjem kleme sa aku, i vracanjem. Jbm li ga koliko puta sam to radio. Znaci, ostavis auto bez struje, vratis i on ti da mogucnost da podesis vreme. Kada god bi auto ostao bez struje, resetovao bi sat, centralnu itd i onda aj namestaj, vreme, datum, centralnu da sve zakljucava i iskljucivanje zvuka pri zakljucavanju.

Probaj prvo to, ako nije, onda kao sto ti je M8 rekao.

Link to post
Share on other sites

Sutra imam slobodan dan pa cu stavljati muziku u auto, tako da cu vaditi i player i skidati kleme... uglavnom to za obc mi je manji problem, a svakako cu ga pokusati skontati sutra.

Ono sto se cuje je nesto izmedju zujanja i greljanja (grebanja), neko trenje je prisutno, uglavnom pocinje pri brzini od 45-50kmh i tako se cuje lagano cssssssssssss.... Uglavnom, malo manje od kako je ovaj mehanicar promijenio ulje za diferencijal... Prije se konstantno culo, sada se recimo ponekad ne cuje kad dodajem gas, ali kad oduzmem pocne opet cssss.... Kao da ima nekog lufta malo i kada mijenjam recimo iz 1 u 2 brzinu... nesto kao da malkice lupne, ali ima nekih stvari u gepeku pa sve kontam moguce da je to...

A obc mi nije isti kao ovaj od sedmice... pitam se mogu li nekako preko njega pratiti potrosnju benzina?? ili bilo sta drugo osim sata i datuma?

Link to post
Share on other sites

To sto lupne mogu biti silen blokovi,a ako se manje cuje od kada je sipao ulje,znaci da ce te dif uskoro pozdraviti,tj ne mora da znaci uskoro ali cinjenica je da je on u problemu

Link to post
Share on other sites

Pa eto pregledao ga je odozdo kaze da nista nema lufta, da su seleni valjda bi se dalo primjetiti... Nista otici cu kod drugog majstora da vidim sta ce mi reci... Koliki me otprilike trosak ceka ako bude belaj sa difom?

Link to post
Share on other sites
Pa eto pregledao ga je odozdo kaze da nista nema lufta, da su seleni valjda bi se dalo primjetiti... Nista otici cu kod drugog majstora da vidim sta ce mi reci... Koliki me otprilike trosak ceka ako bude belaj sa difom?

Diff sper 100e, cene kod majstora, ovde kod mene.

Link to post
Share on other sites

Uhh, a ja se prepao... :pleasantry:, dakle sper, to je koliko znam ukoliko proklizava jedan tocak drugi ne ili?

Je li moguce da ja nemam takav diff i ako jeste, je li se moze staviti taj sper?

Link to post
Share on other sites
Uhh, a ja se prepao... :pleasantry: , dakle sper, to je koliko znam ukoliko proklizava jedan tocak drugi ne ili?

Je li moguce da ja nemam takav diff i ako jeste, je li se moze staviti taj sper?

318is nema sper diferencijal. Moze se staviti sper samo ne znam dali od nekog drugog bmw-a e36 ili aftermarket proizvod

Link to post
Share on other sites
Uhh, a ja se prepao... :pleasantry:, dakle sper, to je koliko znam ukoliko proklizava jedan tocak drugi ne ili?

Je li moguce da ja nemam takav diff i ako jeste, je li se moze staviti taj sper?

Sper: da ne ulazimo u detalje, uostalom imas ovde na forumu detaljno objasnjenje, ali prosto receno, oba tocka ti se vrte.

Mozes ga staviti, bilo koji odnos, to je najmanji problem, samo ako imas majstora koji hoce da se pomuci. Iz iskustva govorim.

Link to post
Share on other sites

Ok, hvala na info, ukoliko bude otisao dif raspitat cu se ovdje kod mene je li iko voljan da sve to sastavi kako treba... ako nije trazit cu obicni nema mi druge...

A za obc javim, sad odoh stavljati muziku

Link to post
Share on other sites

Ovo sto ti ja kazem nije, ali probaj jer se i meni isto desavalo, da kada vozim od 40-50 pa navise, da se cuje i cak da ubrzava zujanje skoro grebanje... Tocak nije bio dobro zategnut, proveri srafove, desava sa da vremenom popuste pa ima lufta izmedju tocka i njih, sto se oseti pri pomenutim brzinama... verovatno nije ali probaj, tako je kod nas bilo isto, kao sto si ti opisao...

i ja sam mislio da mi nesto lupa u gepeku...

Link to post
Share on other sites
Evo napravio sam sat i datum ali temp je i dalje na -30 pa cu probati naci one konektore i ocistiti ih, ako ne uspije onda senzor bi trebao rijesiti dilemu...

Pa provozaj ga malo, optereti malo motor, pa pogledaj temperaturu :pleasantry::):prankster2:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Bio kod jos jednog majstora, reko da je najbolje da se promijeni diferencijal skroz...

Zna li neko koji tacno diff da trazim (jer i majstor isto trazi tj, kad bude nabavljao vise robe trazit ce), ali volio bih da znam tacno koji odnos i je li kod njih fabricki dolazio sper ili kako? I ako neko zna serijski broj da znam tacno sta da trazim...

Je li moguce da sam sa 12l benzina presao 175km vangradske voznje? :S Nesto mi to malo trosi :vampire:

Link to post
Share on other sites
Bio kod jos jednog majstora, reko da je najbolje da se promijeni diferencijal skroz...

Zna li neko koji tacno diff da trazim (jer i majstor isto trazi tj, kad bude nabavljao vise robe trazit ce), ali volio bih da znam tacno koji odnos i je li kod njih fabricki dolazio sper ili kako? I ako neko zna serijski broj da znam tacno sta da trazim...

Je li moguce da sam sa 12l benzina presao 175km vangradske voznje? :S Nesto mi to malo trosi :vampire:

prenos u tvom diferncijalu je 4.10 to je fabricki prenos

Link to post
Share on other sites

Izaberes koji odnos zelis i to stavis. Mozes uzeti kraci ili duzi, sta ti vise odgovara. Ne moras se drzati toga koji original pase, jer vec imas kutiju u koju se sve moze spakovati.

Link to post
Share on other sites