Odrao ja golfa 5


Recommended Posts

Juce isao na neku slavu do KG-a i uvece kada sam se vracao, autoputem, neki golf 5 me zezao. Predje me, pa uspori, predje pa uspori. Ja ga prelazio par puta kad uspori dok nisam ukapirao da me zeza. Tacnije, prelazi me i onda uspori i ide uporedo, kao zez. Pukne mi film, i reko, ko ga jbe, il neka zeza il da ja njega kezim. Nagazim onu moju parnjacu i ostavim ga samo tako. Kada sam ga prelazio, tip namerno dao gas do daske, ali dzabe kada sam ja digao na 190kmh. Mozda je taj golf i brzi, ali jbg, nije mogao vise od, otprilike 170. Kada sam ga isprasio i posle smanjio na klasiku autoputem, nekih 140, on me stigao i tip nije vise imao muda da me obidje. Terao svo vreme iza mene dokle god se nisam iskljucio sa autoputa.

Mojih pisljivih 115ks i tonu-ipo teska masina ga zgazila i to sve sa nekih 4100 obrtaja. Pritom nas cetvoro u autu i na zimskim gumama, deklasiranim na max 190.

Pricao sam vam vec da sam se zezao sa diff-ovima i sa ovim auto ide kao mecava. Jbg nisam se setio da ga teram da vidim koji mu je max, doduse i zbog guma koje nisu predvidjene za vise, ali po nekoj mojoj racunici to je negde oko 220 sa letnjim gumama.

Eto prica da 524td ne ide preko 180, pade juce u vodu. Sledeci put kada idem negde, nosim i foto da dokumentujem to i da sve bude bez lazi i prevare.

Nebitno sve to za pricu, bitno da nov golf ostao posran.

Link to post
Share on other sites

Ajde bas da spomenem neke moje utiske sto se tice nekih modela...Moj drugar sa studija je vozio golf 5, obican TDI. Kad sam se vozio u njemu imao sam utisak da auto strahovito poteze. Kazem imao sam utisak, jer smo bili dobro, dobro hik popili..Verovatno u tom stanju mi je i lift imao strasno potezanje..Naime, bas, bas je lepio za sediste prvom i drugom, zbog obrtnog momenta. Kaze on da lepo ide do 90, 100 , medjutim posle nema takvog ubrzanja..Kad mi je dao da probam auto, znam da sam ga posteno stiskao i auto ima dobar odziv na gas..Druga pun i auto opusteno penje do 80. Tolko sam ga drndao i gazio da sam uspeo da mu ukljucim ESP. E to je moj prvi dodir sa takvom vrstom elektronike..Kad se ESP ukljucio mislio sam da je auto poceo da se sjebava, jer sam imao jako cudan osecaj u kretanju automobila, a i nesto je pocelo da se cuje, mehanicki...kao neki zupcanici, kurci, nemam pojma..Inace auto je tvrd kao i svaki golf, kvalitet unutra onako..Sad taj moj drugar vozi audi a3, opet nov kupio i kaze da je mnogo bolji od pomenutog golfa 5, sto se tice lezanja, ponasanja i sl. j***m li ga, kad sam se vozio u audiju, nemam pojma...nikakav utisak.

GSI-model stvoren za nas tjuning. Jos remus i prdis po ulici dok klinci govore vau GSI, pa to ideeeeeeeee. E sad jedan moj drugar ima GSI 1.8. Ima rikaro sedista i sve je to sportski i jeftino unutra i plastika ko kineske igracke, pa krckava, da ne opisujem, znate i sami sranje. E pa nije samo taj enterijer sranje nego ceo auto od gepeka do haube. To je jedno lagano sranje koje ne znas kako da zaustavis kad se pokrene. I njega sam posteno przio, al daleko je to od bilo cega ozbiljnog. Auto pocinje da vuce tek kad mu do kraja stisnes gas.Ovako nista..I onda bas pocinje da vuce kao da nema izmedju..Ili brzo ili sporo..nema sredine..Taj golf 5 mnogo, mnogo tezi od gsi-ja mnogo bolje ide. Ovo dok se navuce na obrtaje treba vremena, ali u svakom prenosu on hoce da ide. Proklizao mi je u krivini, poceo nosem da nas vuce van puta i to na 40-50, trecom kad sam mu stisnuo pedalu do kraja. E sad tolko napisao o GSI a nikakve poente..Pa poenta je da njemu non stop crkava te pumpa, te protokomer, kad sam ga ja vozio znam da se gusio i zapucavao. Limarija nula, probio mu je amortizer kos u gepeku. Pa njemu se majstor bas raduje, a bogami i vata za glavu jer ko zna sta mu vise crkava. Vozne karakteristike nula, a to sto i hoce malo da ide, bolje da ne, jer je slab, pa ne daj boze da se nesto desi, zguzvao bi se ko konzerva.

GTI- opet famozni automobil nasih prostora.. Osim sto je GOLF 2 ( time je sve receno), pa ne vuce nista posebno s'obzirom na price o snazi tog automobila. Kvari se...pa skoro ko GSI...

Sad ja sam siguran da je vecina vas ili vozila ili probala gore pomenute modele, al eto to je moje vidjenje.

Inace Nirvana je imao jako zanimljivu temu o poredjenju modela, koja se bez veze ugusila.

Napominjem da napisan tekst ama uopste nema veze sa BMW-om.

Pa eto ako neko ima volje da napise neka svoja iskustva i vidjenja nekih drugih modela osim BMW-a...

Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro sa jednom Mareom HGT.. Ista prica..

Samo..

Svajcarac neki.. Gadafi, javi se..

Przio ga dobro ali nista..

Valjda odnos brzina sta li je..

Menjac sta li je, motor sta li je..

Saberi, oduzmi.. Fiat.

Nisam se iskljucio sa tangencijale, pardon, magistrale..

Hteo sam da vidim bas da li ih ima..

Mu..da..

Izgleda da ima, ali auto nema..

Mozda za neki dan predje kod nas..

Kladim se da je bio nas covek..

Hteo sam da de usporim da sednemo negde, pre iskljucenja sledeceg.. Ali ode.. Pzdravih ga sa nekoliko sirena..

Jos da sam imao ovu sa parne lokomotive...

Upamtio bi me..

Link to post
Share on other sites

Nirvana dzabe nekom konji i dobra kola kad nema muda da ga stisne, taj golf ne ide loshe ali skoro svako ko vozi bengule ima muda do kolena,prema toome svaka cast ali se nemoj zajebavati sa zimskim gumama na toj brzini, ja sam 325 vozio na winter1 210km/h i kad sam stao na napl. rampi i otvorio prozor osecam nesto smrdi, platim putarinu, stanem sa strane i ima sta da vidim, gume vrele i usmrdele se a inace W index na toj gumi je 190km/h.

Link to post
Share on other sites

ma legende su to .......... nevidjene....ahahahahah M je resenje :spiteful:

Link to post
Share on other sites

Brate svi ti TDI i ostalo (osim BMW) lepo pune i idu do nekih 170 posle toga boranija

Nidzo ti pod hitno da mi se javis u M odeljenje da napravimo to,kakav bre golf tdi,da se nisi zajebo i pisalo GTI

Link to post
Share on other sites
Mrzim golfa kao sedmicu ali u ponedeljak me je jedan golf5 tdi obisao na autoputu kao da stojim,isao sam malo ispod 200!Moram da kupim M-a!

A stvarno,ja mislim da ta TDI sranja nemogu vise od 180-190 pa i da su chip.

Mora da si se zajebo.

Link to post
Share on other sites

Brate j***m ti golfa mrzim ga ali veruj mi ti novi dizeli jebu mamu,u Luxemburgu sam se licno vozio u Skodi fabiji 1.9tdi 205 najopustenije,pa j***m ti i Skodu i Golfa!Baki da mi kupimo M-a?????Miki javljam se u M odeljenje cim budem imao vremena!

Link to post
Share on other sites

Evo sad i ja placem hahahahahahahaha :D :D :lol: :lol: :lol:

Nikola sine, jel ti mama rekla da se ne druzis sa barabama hahahahaha

Link to post
Share on other sites
hahahahahahhaah....to Baki legendo!!!

sjecate li se sto smo cinjeli sa ovim filmovima sve???jel obrisano ono...?

daj da sve skupimo na jedno mjesto!

Hahahahaha, ej brate, da ne poverujes, bas prekljuce sam gledao sve te stare filmove, pocev od "Plin u ///M-a" hahahaahahaha. Ludnica!

Link to post
Share on other sites