dal je tabla ili komp ili nesto trece...


Recommended Posts

Imam problem a neznam sta je uzrok pa da pitam majstore.... :vampire:

Neradi sledece :

1.Kilometar sat (nepokazuje koliko idem na sat, stoji kao da je ugasen auto)

2.Koliko je auto presao zvanicno (zkucao na 230549km)

3.I onaj mali brojcanik(digitalni)sto moze da se resetuje.

4.Trenutna potrosnja u toku vozje (ono na kompu i na tabli L-100 mislim i na digitalni i na analogni)

Ako neko moze da mi pomogne bio bih mu zahvalan ili jos bolje da se odazove neki majstor pa da se dogovorimo oko popravke ima i tu nesto oko mehanike ali otom potom.......hvala unapred. :)

Link to post
Share on other sites

Lezi pod auto i ocisti dzek koji ulazi na diferencijal ili nastavi zice gde su otkinute 90% ovih stvari sto si naveo ptice od citaca na difu tj neispravnosti instalacije ili spoja :) A sto se tice popravki zakazivanje 10-tak dana unapred :vampire:

Link to post
Share on other sites

e hvala,predpostavljam da cu lako naci taj dzek ali dal to mogu da izvedem bez kanala tj. da stavim auto samo na dizalicu i panj pa da legnem ispod...

javicu dali sam nesto uradio

pozz!

Link to post
Share on other sites

Kako to majstori kazu, kod mene, otiso ti dekle. Proveri te zice koje ti idu do dekle, a i sama ona jel ispravna. Sve preko toga, moras do majstora, jer vec postaje zezanje.

Jesi li auto kupio u takvom stanju ili ti se naknadno pokvario. Pitam jer je jedan moj drugar kupio auto sa istim kvarom, i problem je bio u neispravnom kompjuteru. Ustvari ispravnom ali nije bio komp od njegovog modela, vec od nekog sasvim treceg.

Link to post
Share on other sites

Auto sam kupio u takvom stanju,ali kao sto kazes najbolje je dao odem kod majstora i pustim ljude da rade svoj posao ali bi pre toga da se malo raspitam o ovom kvaru.

sto se tice kompa on mi obavlja sve druge radnje npr. crkla mi sijalica na stop svetlu i kada stisnem kocnicu on tamo kaze da mi neradi stop ili kada povucem ka sebi rucicu z\a pranje stakla on

mi kaze da imam malo tecnosti za pranje(a stvarno imam malo)

Desava mi se isto da mi se ugasi displej od kompa na tabli zajedno sa kazaljkama od goriva i temperature.Da bi to proradilo moram da zagrejem auto, onda da ga ugasim i odmah upalim.

tako sve pocne normalno da radi.

Kada brebacim jezik na engleski na bord kompu radi iskljucivo dok se vozim, sutradan vec izgubi pamcenje i opet je na nemackom.

Neznam sto samo ovo napisao ali nemoze da skodi...... :)

Link to post
Share on other sites

Otkljucaj board komp i onda na test 8 imas km/h funkciju a na test 2 imas trenutnu potrosnju. Ako ti pise 0 u oba slucaja onda imas problem sa davacem, a ako to radi onda imas problem u instrumentabli.

Link to post
Share on other sites

Getting into the Test Codes:

============================

Push OBC buttons 1000 and 10 together. You will see the word Test. By pressing a combination of the 10 and 1's you can enter Test Codes from 1 to 21. After entering the number press R/S and you will get a continuous display of the test function. To cancel, just press any of the OBC function keys.

List of Available Tests:

========================

Test Number Description

1 Display Test (all LCDs and LEDs activate)

2 Current Consumption in litres / 100 km

3 Current Consumption in litres / hour

4 Average consumption (used in calculating range)

5 Current Range

6 Not used (this function is active on some, but not sure of the purpose)

7 Fuel Remaining in Tank (litres)

8 Current speed (km/h)

9 System Voltage at Terminal R

10 Country / Language

11 Units / am.pm

12 Average speed (km/h) for calculating ETA

13 ETA

14 Date of software / mask of OBC

15 Production Diagnosis

16 Production Diagnosis

17 Display Vehicle Specific Data

18 Alarm Changeover (continuous vs. intermittent)

19 Lock / Unlock all functions (Sum of month and date to unlock or lock)

20 Correction Factor for OBC Fuel Consumption

21 Reset all defect codes, date and time

!!! You need to unlock the OBC before you can change the settings. !!!

How to lock and unlock the OBC:

===============================

To unlock the OBC, first press the date key, and add the month and day together. So, if the date is displayed as "0704", the result is "11".

Go to test 19 by pressing the 1000 and 10 buttons together, and then typing in the test number (19)·

You will see the word "LOCK" displayed. Type in the result from step 1 above, and press S/R·

If you display test 19 again, it will now display "FREI", indicating the system is now unlocked.

To lock the system again, go to test 19, and press the little button on the top left hand corner of the OBC (F/C).

Link to post
Share on other sites

proveri mem.cip koji se nalazi u dzeku verovatno tu gubi kontak

kad skines tablu imas 4 dzeka u najvecem ti je mem.cip za kilometrazu i ostale parametre mislim da je braon boje

Link to post
Share on other sites

aha.....skidao sam tablu kada sam menjao silice,znam na koje dzekove mislis, pogledacu to sto si mi rekao.

nisam znao da se to moze otvarati i da unutar njega postoji nesto kao sto je taj mem chip..

ali mislim da je najverovatnije onaj senzor na diferencijalu ...ali videcu...

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Popravio sam :)

Legao sam pod auto nasao zicu koja je bila prekinuta,povezao je i izolovao i pola kile wd-40 naprskao na onal davac na diferencijalu i se do jaja radi!!!

Hvala za savete!!

Link to post
Share on other sites

:) :) :prankster2: :) :prankster2:

Link to post
Share on other sites