Da li moze...


Recommended Posts

E ovako ljudi, prvo nisam znao gde da otvorim temu pa reko ajd' ovde...izvinite ako sam poagresio :)

Moje pitanje je da li mogu uvesti auto u BiH i kakav je njihov zakon za uvoz kola? Imam dva darzavljanstva, znam da u Srbiju ne moze starija kola a za BiH ne znam. Ako moze tamo bi ga registrovao a vozio ovde :)

Link to post
Share on other sites

Ako imas dva drzavljanstva, bez problema mozes da vozis automobile iz tih zemalja. Jos ako je jedno od ta dva iz EU, onda blago tebi.

Rezime. Ako imas bosansko drzavljanstvo, bez problema kupi auto tamo i vozi ga po Srbiji. Samo produzetak registracije i sve uz to radis u BiH. Pozdrav. Nadam se da sam Ti pomogao.

P.S. Ja sam baku prijavio 1996. u BiH i auto se vodio na nju. A Ja sam ga vozio na ovlascenje bez problema. :) :) :2u4pvecna8:

Link to post
Share on other sites

To znam da ga mogu ovde voziti ali zanima me da li mogu kupiti ovde auto od nekog lika sto prodaje (prodaje je zato sto ne moze da ga registruje) i tamo da ga registrujem. Na primer nadjem lika koji prodaje e36 italijenske table i registrujem da u bosni? Kontate sta hocu da kazem :)

Kako se krecu cene registracija u BiH?

Link to post
Share on other sites

Mislim da ne moze.Ja sam u istom fazonu(imam drzavljanstvo BIH i Srbije) i bas sam se nesto raspitivao pre godinu dana i po mojim saznanjima ne mozes da uvezes auto koji je stariji valjda od 7 ili 8 godina.A sto se registracije tice 100 kubika 1 evro(bar bilo do 2007 do kad sam ja registrovao moju bivsu korsu).Jedino sto je tamo lakse je sto mozes da pravis malverzacije sa brojevima sasija i motora,to u principu niko ne gleda.|Ja sam dva puta registrovao kola koja ni za otpad nisu tako sto sam slao mojima dole saobracajnu i tablice...Nadam se da sam ti bar malk'o pomogao

Link to post
Share on other sites

u BiH mozes uvesti vozilo starosti do 7 godina iz putnickog programa i vozilo do 10 godina starosti iz teretnog programa. bez obzira na euro norme.

Od nove godine je najavljeno ukidanje cariine (zbog sprazuma o stabilizaci i pridruzivanju) jer je to jedana od uslova EU, a ogranicenje za godine ostaje nepromenjeno.

@leon63: "P.S. Ja sam baku prijavio 1996. u BiH i auto se vodio na nju. A Ja sam ga vozio na ovlascenje bez problema."

a to moze samo u slucaju da imas drzavljanstvo BiH, i ti i taj koji ti daje. jer ti sa srbijanskim drzavljanstvom i bosanskim autom sa punomcjem, prilikom prve kontrole policije ostajes bez auta. i mnogo komplikovana procedura za vracanje auta , i skupa.

Link to post
Share on other sites