stelovanje plina


Recommended Posts

ne bi bilo lose da neko ko se razume oko plinskih uredjaja objasni kako se steluje onako na uvce.sta treba uraditi sa smesom da bi to bilo ok.ja sam cuo da treba auto da se podigne na 2000 obrtaja pa tek onda stelovati

Link to post
Share on other sites

moj uredjaj je prebacen sa drugog BMW-a/onog sto mi uzeli panduri/ kad je ugradjen u ovaj auto nije prebacivao 12l a sad me ubija sa potrosnjom presao je sigurno preko 20 000 km.gde u BG-u da nadjem dobrog majstora za male pare inace uredjaj je BRC.koliko kosta stelovanje

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Oko 2500 obrtaja ili malo jace slobodno. Neko neka ti drzi gas na zadatim obrtajima i neka niti dodaje niti popusta (bez obzira sto motor dize ili spusta obrtaje), dok ti stelujes. Dok auto radi na zadatim obrtajima zavrci slavinu, kad pocne sam od sebe da obara obrtaje odvrci dok ne pocne sam od sebe da podize obrtaje, tada okreni jos jedan krug i to je to. Tada ti auto ide kako treba i to mu je neki optimum (naravno sa sondom moze bolje) i trosi koliko je normalno za taj tip motora (ako je uredjaj OK i ugradnja) a to da moze manje ako se "nasteluje" moze al' nece da ide :) Tako sam stelovao kod mene na mom autu, ide dobro i trosi kako ga vozis (kod mene uvek mnogo) :lol:

Link to post
Share on other sites

Detonacije plina se javljaju kada je:

a) siromasna smesa -ili se vozi sa praznom bocom na isprenjima ili je slavina stegnuta pa auto radi na siromasnoj smesi (ugradite lambda kontrol ko najjevtiniju opciju tada se to ne javlja)

;) kada je nesto od struje lose-svecice, kablovi, kapa, ruka, bobina itd.

Ovo sto sam rekao je kako nastelovati "na uvce" a uzgred budi receno svi majstori za gas koriste ovu metodu kada je obican-venturi sistem u pitanju. Ponavljam, radice odlicno samo ako je uredjaj odgovarajuci za taj tip motora, ispravan i dobro ugradjen.

Link to post
Share on other sites

Ne znam za te na uvo metode kod majstora ali ako ti tako kazes... Ja imam obican venturi i posle cimanje otisao u servis kod coveka ... lepo stavio sondu u auspuh i palo stelovanje po sondi.. od tada hvala bogu i majstoru problema nemam... A vi kako hocete niko vama ovde ne govori izricito sta cete da uradite to je vasa stvar.... Pozzz

Link to post
Share on other sites

Takodje plinski sistem odrzavam u servisu gde mi sondom odrede smesu i odnos,preko izduvnih gasova...,zamenim filter i na 20000km se javljam na redovan servis...plin obican,karburator sistem i nikakvih zezancija nemam(prede na benzinu,prede na plinu)!!!Nikakva cackanja na uvce...inace u SD-u za stelovanje instrumentima staje 10e!

Link to post
Share on other sites
Detonacije plina se javljaju kada je:

a) siromasna smesa -ili se vozi sa praznom bocom na isprenjima ili je slavina stegnuta pa auto radi na siromasnoj smesi (ugradite lambda kontrol ko najjevtiniju opciju tada se to ne javlja)

;) kada je nesto od struje lose-svecice, kablovi, kapa, ruka, bobina itd.

Ovo sto sam rekao je kako nastelovati "na uvce" a uzgred budi receno svi majstori za gas koriste ovu metodu kada je obican-venturi sistem u pitanju. Ponavljam, radice odlicno samo ako je uredjaj odgovarajuci za taj tip motora, ispravan i dobro ugradjen.

ovo pod A treba staviti na poslednje mesto

a i sa lambda kontrolom se deshavaju detonacije

Link to post
Share on other sites

Naravno, obicno je ovo drugo uzrok detonacija. Srpska posla, kad si menjao svecice-pre 30 000 a kablove-NIKAD a kontrolisao ostalo-A? (sa zacudjenim izrazom lica) Podrazumeva se da je auto presao 100 000 km + ono sto su skinuli a skinuli su 3x toliko

Koliko znam LCS samo sprecava da auto radi na losoj smesi ako ima dovoljno plina u boci i ako je ostalo ispravno.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

evo i ja da se oglasim sa jednim pitanjem. vozim kockicu 320i, plin je klasican (na protokomjer). na protokomjer ulaze dvije cijevi a iz rasprasivaca ide samo jedna i srijecu se otprilike na sredini, spojene su ventilom. kazite mi da li da stelujem plin na rasprasivacu ili na ovom ventilu,i na koji način to uopšte da uradim (da li da potpuno odvrnem na rasprasivaču pa da stelujem na ventilu ili suprotno). pozz

Link to post
Share on other sites
evo i ja da se oglasim sa jednim pitanjem. vozim kockicu 320i, plin je klasican (na protokomjer). na protokomjer ulaze dvije cijevi a iz rasprasivaca ide samo jedna i srijecu se otprilike na sredini, spojene su ventilom. kazite mi da li da stelujem plin na rasprasivacu ili na ovom ventilu,i na koji način to uopšte da uradim (da li da potpuno odvrnem na rasprasivaču pa da stelujem na ventilu ili suprotno). pozz

AAA UUUUU niko ništa da odgovori

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...