Recommended Posts

Cao svima ovo mi je prvi post na ovom forumu.Zovem se Sreten.Planiram da kupim bmw 320i e36 pa me zanima nesto o njemu sto se tice kvaliteta motora i svega ostalog.Svi postovi dobro dosli.Zanima me takodje koliko trosi posto ne ne bih da vozim nesto sto trosi 20 litara a ima 2000 kubika ako me kapirate.I ako neko moze da mi kaze na sta da obratim paznju pri kupovini da me neko ne zajebe.

Link to post
Share on other sites

tek sad vidjeh ovaj topic....

posjedujem vec 2 mjeseca E36 320i coupe.... sto se potrosnje tice, gradske voznje trosi oko 11ipo - 12 litara, na otvoreno 8 ipo - 9 ... ne znam sta te jos zanima, ja do sad nisam imao nikakvih problema, samo sam zamjenio ulje i filtere (to izadje oko 80 eura), sipao sam CASTROL RS, zapremina je oko 6 ipo litara....

Link to post
Share on other sites

mogu ti ja otprilike reci posto ima moj drugar isto 320 24v e36.

sto se tice brzine lepo vuce nesto je lenji,do 100 na sat ali ti to neces ni primetiti osim ako si vozio jacu kocku pre njega.kada ubrza posle "lepi" i na 150 i jako lepo ubrzava do 200 mislim da ga mozes voziti 230km/h inace nije mu pravio ni jedan problem :D :) a ima ga godinu ipo dana.pozz

Link to post
Share on other sites

u voznji je extra, bas se fino vozi.... povuce dosta dobro, najjaci je od 4.000 obrtaja pa nadalje, tu lijepi za sjediste... max. brzinu nisam jos uvjek isprobao, mog sam vozio 200 km/h, naravno mogao je jos... al do 200 puni konstantno, nema mucenja nikakvog...

sigurno neces pogrijesit ako uzmes BMW-a sa ovim motorom...

Link to post
Share on other sites

a odakle ti ideja da je to mnogo .....?????? veruj mi to je vise nego malo ......

Link to post
Share on other sites

druze, to uopste nije mnogo za takvo auto... moze jos toliko ako se odrzava kako treba.... i bolje ti je uzet tako auto sa tom kilometrazom nego da uzmes sa npr. 130.000 i onda da se mislis jel vracana (a jeste sigurno) Ne gledaj kilometrazu, ako je stanje auta OK, ne treba da te brine kilometraza... pa imas auto iz 2004. sto je toliko preslo, a ne iz 95-96...

Link to post
Share on other sites

pa dobro to jeste.Sad sam se setio da ima jedan majstor u batajnici koji odrzava bmw-a i verovatno ga neki od vas i znaju.Zove se Rade.Oteracu ovaj jedan bmw sto sam snimio da ga on pogleda.Inace moj cale tamo odrzava njegova kola.Kaze da je extra majstor.

Link to post
Share on other sites

dobar je majstor , oteraj ga pa nam javi sta si uradio , a mogao bi i da svratis na banjicu nedeljom da ga i mi pogledamo .....

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

I ja imam 320i i na to auto samo limariju i enterijer gledaj a sto se motora tice to je provrereno dobar motor...trosi od 8 na otvoreno do 15 kroz grad,ide sasvim dobro i extra se ponasa na putu!Moj ti je savjet da gledas da ga uzmes sa vanosom,niviji tip motora jer su mu poboljsali obrtni moment i dosta bolje ide od obicnog,prvog 320i...Tesko ga je naci ispod 200 000km ali vjeruj mi da to za njega nije nista...

Link to post
Share on other sites

200 000 uopste nije mnogo velika kilometraza za bmw .....

Link to post
Share on other sites