Recommended Posts

Cisto da proverim ulje u diferencijalu, kad ono crno kao katran; drugar kaze mora da bude zuto kao da je novo.

Da li da ga menjam? Koje ulje sipati i koliko? I gde ga kupiti? Ima li ko iskustva?

U pitanju je kocka, m10 motor, najkraci dif mislim, obican.

U toku voznje se nesto cuje, kao da struze, kao neki lezaj, u glavnom u nizim prenosima,

kao da je ispod centralnog dela auta (kardan);

Da li je moguce da je dif ili menjac mozda??

Link to post
Share on other sites

ako je crno kao katran onda ga zameni jer se menja na svakih 30.000 km

mada ako nije menjano na vreme promenis sad pa za huljadarku opet i to ti je to

a da bi ga sam zamenio potrban ti je kanal ili dizaljca i pumpa za sipanje

tako da je bolje da ga teras kod majstora

Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi za ulje, znaci valvoline; sutra menjam.

jel se to struganje cuje kad kreces i kad je na manjim obrtajima? kod mene je to nestalo kad sam menjao set kvacila a to sto se culo je bio razlokani druk lager

Uglavnom u prvoj, drugoj i trecoj do 2500o/min, huci bas, i iritira, bojim se da se ne pogorsa pa da nesto vise ne izje..m.

posto ja to nikad nisam proveravao jel bi mogao neko da mi pojasni kako se to proverava...ali malo detaljnije jer nikad nisam ni cuo kako se to radi...

Sa zadnje strane diferencijala postoje dva srafa (cini mi se imbus): gornji -za sipanje i proveru, donji -za ispustanje, prosto.

Link to post
Share on other sites

to sto se cuje je isto kao kod mene sto je bilo na kraje se ispostavilo da je bio druk lager koji se skoro raspao, samo se kod mene javljala i vibracija na pedali kvacila lad samo oslonim nogu na nju. nece da bude bolje samo od sebe to sigurno

Link to post
Share on other sites

Pa ako skidam menjac, onda menjam sve, a mozda i njega, mnogo tesko ulazi u prvu, recimo kad stojim na semaforu:

iz druge i trece glat u prvu, ali sa lera svaki peti put ubacim. Kaze mi jedan majstor da ga je verovatno neko par puta na silu ili prebrzo ubacio u brzinu i to ne moze da se otkloni uglavnom moram iz druge u prvu.

Ja se vec navikao, pa to radim u svakom autu :e30:

Cilindri kvacila promenjeni.

Link to post
Share on other sites