Recommended Posts

ljudi , voleo bih da na ovim prostorima nadjem nekog ko je uspeo da na bordmonitor 1-9 alpinin, koji je u stvarui samo konzola za mkIV navigaciju uspeo da dovede video signal , jasno je da displej koristi r=g=b komponente , kao i vsync na zelenom kanalu , ali da li je ikom poslo za rukom da dobije normalnu sliku na displeju, sa dvd-[lejera povezanog po ovoj shemi , jedino smetnje, sum, zelena boja i djubre, imam odlican dvd plejer inace u kolima, na izvlacenje, ali bih voleo da nateram ovaj fabricki displej da prikazuje signal sa nekog externog dvd-a . poenta price je da mi je ceo gepek u kom se nalazila navigacija, uklucujuci i instalaciju u m3-ci bio udaren i sve je izgorelo, ostao samo bordmoniotor , a on ima dva dzeka za koje sam nasao sheme u wds-u:

Pin assignments at plug connector X1313

Pin Type Description / Signal type Connection /

Measuring notes

1 E Voltage supply terminal 30 Fuse F56

2 Not used

3 E/A I-bus signal line I-bus connector

4 Not used

5 E Navigation video signal, green On-board monitor

6 E Navigation video signal, blue On-board monitor

7 E Navigation video signal, red On-board monitor

8 Not used

9 A Audio signal AF+ Radio

10 M Ground Ground point

11 Not used

12 M Ground for LC monitor On-board monitor

13 Not used

14 M Shield On-board monitor

15 M Shield On-board monitor

16 M Shield On-board monitor

17 Not used

18 A Audio signal AF- Radio

ali i sve ovakjo povezano opet ne daje dobru sliku , o zvuku i ne pricam jer je to reseno na drugi nacin, dakle samo kako dobiti dobru sliku na 16-9 sa obicnog dvd-a.

Link to post
Share on other sites
Cini mi se da sam vidjao na ebay-u neku foru sa audio-video ulazom koji se naknadno prikaci na monitor.

Pouzdano znam da na net-u postoje kamerice za voznju unazad koje pokazuju sliku na monitoru i mislim da imaju audio-video kabal.

Pogledaj na http://www.bimmernav.com/

hvala, dobio sliku , bio probelms sto na dva mesta ima i-bus , nasao sam tamo shemu tv-tunera , i sad konacno sa obicnog dvd palyera (vivax) imam sliku ....:)

konektora ako nekom zatreba nek me cima za shemu pinova , i kao povezati

skk

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...