Recommended Posts

verovatno ne radi ni kilometraza posto je otisao izlaz za zad. levi tocak sa kog cita brzinu

samo treba u ECU abs i asc-a prelemiti izlaz sa zad levog na zad desni i kilometraza ce raditi ali asc nece u voznji funkcionisati a abs nece imati funkciju

na zad. tockovima

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je najlakse i najbolje da se ti moduli salju u USA (DHL, USPS...) kod Module Masters i oni ce rijesit problem, za 200 dolara + daju 5 godina garancije.

Ovaj problem sa modulom ABS-a je poznat ali samo na modelima 1999, 2000 i 2001 sa benzinskim motorima. ABS modul je postavljen iznad izduvne grane i ne znam zbog kojeg razloga fabrika nije postavila heat shield kad svaki model ima rupe za sarafe. Jedini razlog crkavanje modula je vrucina, kod TU motora katalizator je postavljen blizu izduvne grane pa temperatura je jos veca i zato crkavaju svi.

Kod modela sa single vanos katalizator se nalazi iza mjenjaca tako da ovi nemaju toliko problema.

Link to post
Share on other sites

znam sve o modulu abs i sredjivo sam ga u auto elektronici i radio je 1god. kako treba medjutim pre par dana je puko negde na ploci stampanoj i nema vise popravke tako da moram da kupim drugi ispravan ili neispravan samo da je neotvaran. problem je sto ne mogu da ga nadjem . a za novi znam i nema problem ali je preskup.

Link to post
Share on other sites

problem je sto je elektronika kompletna radjena na keramickoj podlozi tako da tu nema leka ako je pukla

jer i kad skines zastitni silikon i prelemis naprsle vodove od vibracija vrlo brzo popusti

nema sta nisam probao

Link to post
Share on other sites