Recommended Posts

Znaci drugari ovako, ponekad , normalno kada je auto upaljen i u leru i nekad u voznji desava mi se da na trenutak se upale one tri lampice za servisni interval ( valjda ) i kazaljka od ekonomera krene da se vrati na nulu kao kada je ugasen pa se vrati na normalno kako i treba da bude. Znaci prilikom toga samo kazaljka od ekonomera tako odreaguje i nijedna vise, a auto kao da stucne, e sada da li neko zna mozda ovako napamet da li me to zajebava protokomer ili nesto drugo?

Link to post
Share on other sites

Pozdrav dacho! Mozda cu da lupim ali kada je meni tako "ludovala" tabla, ubrzo posle toga je i crkla. Stucanje auta kada se to desava je verovatno problem sa strujom - mislim da njemu sva bitna struja ide preko table, mozda bi trebalo da proveris potrsnju sada kada se to desava, meni je trosio kao lud dok nisam zamenio tablu? A na tabli mi se ponekad desavalo da se upale lampice u voznji, nekad na leru (ne sve) ili da skazaljka obrtomera ode na max pa se vrati...sve dok se nije upalilo "error" umesto kilometraze i nista osim osnovnih lampica na kontaktu nije radilo.

Ne znam da li sam bio od pomoci ali ne mogu bolje.

Inace tablu sam kupio drugu na otpadu (stara Bezanija kod novog kruznog toka na kraju Tosinog bunara) za 4000 din i sada je sve ok.

Link to post
Share on other sites

Ovo sa potrosnjom i zamenom table mi nije bas najjasnije. Kakve veze ima tabla sa potrosnjom? Kod mene kada se upale te lampice takozvane check engine samo kazaljka od ekonomera se figurativno gasi i krene ka 0 i na pola puta se vraca nazad na 30 , znaci ne skace mi obrtomer ili nesto slicno. Povremeno zna da mi luduje kazaljka za gorivo ali ne znam da li je vezana za ovaj slucaj. Ako neko zna nesto i o tome bilo bi od pomoci.

Link to post
Share on other sites
Kako nema pa kazaljka pokazivanja kolicine benzina u rezervuaru je ludovala isto zbog kvara na instrument tabli pa zato je i pomisloio da mu trosi nenormalno :(

:angry: :angry: :( :( :( :( :(

Link to post
Share on other sites

:D

Dobro, vidim da sam vas lepo nasmejao! Pogotovo Babica iako sam i njega kontaktirao preko burazera da mi proda tablu ako ima :rolleyes:

Ajde da pokusam da objasnim kakve veze ima tabla sa potrosnjom i da se nadamo da ce na tome ostati bez da neko od vas "popije" slican problem pa da se tako uverava....

Kada tabla brljavi (skala pokazivaca goriva, skazaljke, lampice, itd) ako se nakaci na kompjuter, izbacice "voltage error", bar je tako bilo u mom slucaju. Tabla razmenjuje informacije sa ECM koji u zavisnosti od toga salje info brizgaljkama, i jos kojekuda tako da izlazne informacije brljave a samim tim i rad motora jer komp usaglasava rad motora prema informacijama sa senzora i table(informacija koje idu preko inst. table) = brljavi napon u strujnom kolu zbog table(deo informacija koji se vraca od table ka kompjuteru).

Ko zeli da proba, dovoljno je da skine tablu i bez table vozi neko vreme pa nek proveri potrsnju posle takve voznje a nije iskljuceno ni da se pojavi neravnomeran rad motora ali to nije uvek slucaj i ne znam od cega zavisi.

Jednostavna je logika, zar mislite da svi oni cipovi u tabli (neko je valjda rasturao pa video) sluze samo da bi pokazivali par brojeva, pokretali 5 skazaljki i palili lampice?

Kao sto sam rekao "sva BITNA struja ide preko table".

Aj u zdravlje!

Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam i ovo.

Pre svega toga je samo skala pokazivaca kolicine goriva u rezervoaru brljala. Otprilike 20 litara je setala gore-dole. Auto radi u leru neko vreme a gorivoa ima 20l, pa za par min40l, pa 30l i tako dalje...

Dva meseca je samo tako se manifestovalo i nisam mislio da je previse bitno, onda je pocelo sa lampicama, pa skazaljkom obrtomera i na kraju je crkla.

Mozda sam pojasnio malo a mozda se i nasmejete jos malo

:rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Nisam neki strucnjak i ne pokusavam da se pravim pametan, samo sam podelio sa vama moj slucaj - tada sam i ja prvi put cuo za tako nesto a nazalost i video.

Ako pretreses sve i ne resis kvar, nista te ne kosta da uzmes od nekoga drugu tablu i stavis na par dana = najsigurnije ces znati da li je tabla ili ne = videces da li luduje i ta druga.

To je ono sta bih ja uradio na tvom mestu ako ne nadjes sta je u pitanju. Ubaci i probaj, tabla se menja za 30 sec kod E34 (bez skidanja volana, samo ga izvuci do kraja i tabla prolazi)- dva srafa i par dzekova.

Pozdrav majstore!

Link to post
Share on other sites

@Stalker777

Ako je tebi ovo resilo problem onda super i nema razloga za smeh...

Dacho, posto sam i ja u Zemunu (Galenika) i ako ti je vanos masina, tabla sa dva dzeka, kada se dogovorimo da se nadjemo i ubacicemo moju tablu pa idemo da probamo.

Link to post
Share on other sites

mozda ti je vech u izvuchenom polozaju. oslobodi onu ruchicu ispod volana i legni na njega krvnichki da ga sabijesh ka cajgerima jer oche da "zapekne" ako je stalno stajao u jednom polozaju

dobro, ne bash toliko krvnichki jer sam ja poqshavajuchi da ga nabijem polomio svoje sedishte.

a vadechi poslednji put zapeklu ruchicu menjacha polomio sam svoj nos :rolleyes:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...