Recommended Posts

ponovo ja sa svojim problemcicima,sta se desava ,danas pre nego sto sam postavio felne na ovo moje cudo ,odlucih da prvo ispustim vazduh iz kocionog sistema i iz kvacila , menjao sam sva creva na sistemu , sta se desava , isputim vazduh iz celog sistema kako kocionog tako iz kvacila

sve bude ok dok auto ne upalim cim ga upalim propada i jedna i druga pedala , potrosih danas 2 litra kocionog ulja a nista ne uradih ,sta dalje da pokusavam , ne znam ,ima li neko kakvu sugestiju ,inace radi se o bmw e21

Link to post
Share on other sites

ok ,kad procuri na svim sisicama, zatvaram sve , nastavljam sa drukanjem ,,dali nakon toga treba da odvrcem sisicu po sisicu i ispustam vazduh, ako da dali ima nekog redosleda npr ,prednja leva zadnja leva itd

Link to post
Share on other sites

hvala bato , izgleda da sam napravio jedan propust , nisam zatvarao poklopac u posudi za ulje , a i ispustao sam vazduh tocak po tocak nisam odvrnuo sve odjednom,sutra sabajle ajmo Jovo nanovo

Link to post
Share on other sites

Kazem ti samo pustis kroz system da prodje ulje, zavrnes prvo prednje i pustis da curi na zadnjim sisicama, kad krene da curi samo ulje a curece verovatno ubrzo, stegnes, dolijes na nivo,zatvoris i rokaj-snimaj :angry: minut, dva ali mora da dobijes pedalu !

Link to post
Share on other sites

danas sam opet dost vremena proveo resavajuci problem ali nista ne uradih,,posle ohoho drukanja ,dobijem kvacilo i kocnice , cim ga upalim gubim i jedno i drugo , nema sanse da je zaostali vazduh u pitanju , ispustao sam vazduh i ranije ali mi se nikad nije desavalo da izgubim i jedno i drugo , pogotovo sto su cilindar za kvacilo i i glavni kocioni cilindar odvojeni koriste samo istu bocicu za ulje ali su izlazi razliciti, sad mozda je otisao cilindar ali me buni kako bas da odu oba u isto vreme i buni me kad se druka oni izbacuju ulje znaci rade, ali cim upalim auto gubi se pritisak , gledao sam sve je povezano kako treba , barem ja to mislim ,uostalom nije neka visa matematika da se poveze ali ,prosto ne mogu da verujem da su oba otisla u isto vreme ,doovodim se u dilemu das kad kupim nove cilindre ne bude isti problem ,da ipak nisam nesto prevideo u povezivanju ili sta vec

Link to post
Share on other sites

moguce moram danas da proverim , nabavio sam semu , pa cemo videti sta je u pitanju

Link to post
Share on other sites

posle dosta peripetij a namestih kocnice ali me jos zeza kvacilo , elem sta se desava,kad drukanjem izbacim vazduh

iz sistema za kvacilo dobijem ga ali ga postepeno gubim, ,sta sam primetio kad drukam i gledam u crevo koje je providno koje vodi do cilindra i tako drukam drukam ,dobijem kvacilo ali kad ga stisnem i drzim ,vidim da u crevu koje dovlaci ulje to ulje se polako povlaci nazad prema bocici za ulje , dali je to normalno ili ne , po mojoj pretpostavci kad stisnem kvacilo ulje bi trebalo da miruje a ne da polagano ide nazad prema bocici za ulje

Link to post
Share on other sites

jos da dodam da sam primetio da u kabini gde onaj klicic ulazi u cilindar kvacila ima ulja kao da pomalo curka

Link to post
Share on other sites