Recommended Posts

E ovako na mom e38 750 mi se desava otkako sam zamenio motor da mi ponekad blinka lampica od ulja,a ja proverim ulje i ima ulja,sad sta to moze biti?????Jel to nesto opasno???Molim vas pomozite i unaprijed hvala...Jos mi je nekada i pisalo da kao zaustavim motor jer nema ulja???

Link to post
Share on other sites

koliko sam shvatio tebi blica lampica od pritiska

pitanje je dali je menjana pumpa za ulje jer moze da se desi da nije lepo montiranaili stegnuta

a najbolje je da odes kod majstora koji ti je menjao motor pa neka postavi manometar za merenje pritiska

i odmah ce te videti da li je greska u sistemu za podmazivanje motora ili jednostavno zica negde dodiruje masu

pritisak ulja na hladnom motoru 3-5 bar. vruc 0,8-1.2bar na leru

Link to post
Share on other sites

Nije do pritiska, on kad pada, ostaje dolje.

Nego tebe zajebava kontakt negdje, provjeri dzek na senzoru dolje, ili dzek na senzoru gore.

A cekaj, koja lampica se pali, imas crvenu i narandzastu.

Link to post
Share on other sites

Drugar,lepo ti je covek napisao da proveris pritisak ulja prvo,ako je mali kreni od uljne pumpe,ako nije uljna pumpa onda je motor los,Polako proveravaj redom,pa javi da vidimo sta dalje

Link to post
Share on other sites
Pa kakve su posledice kada padne pritisak??kako se to i jel se moze napraviti??

Ma nema posledica B) i nemoj se brines trenutno imam 5-6 motora w12 na lageru :ola: a sto se tice popravke samo zamenis motor :vampire:

Link to post
Share on other sites