Navigacija umesto check control?


Recommended Posts

Pala mi je napamet ideja da umesto check control-a ugradim navigaciju. Ne znam da li je bilo slicnih pokusaja od strane forumasa, ali se ideja cini izvodljivom. Kako uglavnom svi noviji modeli istih imaju ugradjen mp3, mp4 plejer, to bi istovremeno bila i muzika. Moracu da kupim polovnu navigaciju i da je potpuno rastavim, displej pricvrstim za prednju masku unapred rastavljenog check controla

Navigaciju sam vec ugovorio i to jako povoljno, tako da to nije problem.

Problem je sto nemam siber, a ni check control, po analogiji nemam ni onu plastiku koja ide na nebo, a na koju se kace stitnici od sunca i check control, pa treba i to da nabavim (pa ako neko ima neka javi). Check control ne mora biti ispravan.

Neko se verovatno seca koliki sam zagovornik originalnog (citaj fabrickog) izgleda kocke, kako eksterijera, tako i enterijera, ali ovo je rekao bih jako mala intervencija, a moze da izgleda profi. Istovremeno, navigacija ne mora (a i ne moze) da se skida svaki put kad ostavite auto na vise od pola minuta, u strahu da ce je neko drpiti.

Link to post
Share on other sites

ne mogu se sjetit kako je taj check control "ugradjen" na "nebo" .... znam da je iznad retrovizora, al jesi siguran da ne moras mjenjat "nebo" (krovni tapacir) sa rupom za check???? ako me shvatas o cemu ti pricam....

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Izvlacim ovu temu iz formalina, da ne bih otvarao novu!

Od same ideje proslo je vise od pola godine, ali evo, konacno je gotov i ovaj mini projekat.

Naime, jos tamo u krajem decembra sam nabavio plastiku koja se montira na nebo, stitnike za sunce i sam uredjaj Check control.

Negde krajem marta uspeo da nadjem Garmin Quest, stari GPS uredjaj, koji cak nema ni touch screen, a kamoli mp3 i slicno,

ali je ipak savrseno pasovao po svojim gabaritima. Cela izrada, kada sam se konacno nakanio, trajala je 2 nedelje, uz maksimalno razvlacenje,

a efektivno mozda 30-ak sati.

Prvi put sam radio nesto slicno, pa mozda nije i najprecizinije kako sam zamisljao, ali kako sam se nadao... ;) Ostaje jos samo da se izvuce struja,

uredjaj trenutno radi na internim baterijama.

Napravio sam par fotografija po fazama :)

31919206.jpg

48644055.jpg

94267670.jpg

25125077.jpg

32300251.jpg

71567321.jpg

75941845.jpg

68502911.jpg

Link to post
Share on other sites