Recommended Posts

Da li neko zna kako mogu da se provere bobine kod M50 motora i da li neko mozda zna sta bi to moglo da bude danas kada sam seo u kola i upalio prvo ide neko cudno zavijanje ili zujanje zvizdanje ne znam ni da opisem a onda kada sam krenuo da vrtim volanom bez obzira na stranu krckanje i skriputanje u servo sistemu i je tako bilo nekih par km dok se nije zagrejao auto, sta bi to moglo da bude???

Link to post
Share on other sites

mozes po onom starom sistemu uzmes jednu novu i probas je na svih 6 cil. i kad prestanu problemi znaj da si pogodio koja je neispravna.:suicide2: ili da skines svecice pa da vidis koji cil. nema dobro sagorevanje.:suicide2:

na kompjuteru da pokaze koji cilindar nema varnicu.

ili kako je bata rekao pre neki dan u nekom od donjih postova na osciloskopu.

A moze da bude da je bobina ispravna a da je probio na onom parcetu kabla od bobine do svecice.

Link to post
Share on other sites

Ide posebno a sto se tice zujanja u volanu dospi ATF u posudu od serva ili dotegni kais servo pumpe :o

Link to post
Share on other sites

ako je m50 onda taj kais pogoni mnogo vise elemenata nego na m20 motorima i naravno i jedan i drugi idu preko servo pumpe

Link to post
Share on other sites
Onaj gumeni vrat dali na to mislite ili mozda vas nisam razumeo?

Da, bolje prvo proveri taj "nastavak bobine" jer vrlo cesto oni probiju, pa tek onda kad budes siguran da su OK, trazi losu bobinu.

Link to post
Share on other sites

ili ti parce kabla kako sam ga ja nazvao :)

Ne znam za o tom termostatu nista tako da necu da komentarisem dali valja ili ne.

Samo sugerisem da je termostat jeftin deo da bi stedelo na njemu a moze velike probleme da napravi.

Link to post
Share on other sites

Jednostavno kada je auto upaljen desava se to da na trenutak nekada i vise puta upale se one lampice chack engine i kazaljka ekonemera krene da se vrati na nulu kao kada je ugasen i to zna i u voznji da radi pa se onda cini kao da cima auto . Moja predpostavka je da jedna ili dve bobine zezaju ili probijaju i da kada dodje njihov takt ona baci varnicu na blok ili gde vec pa propusti paljene, a mozda i lupam uglavnom to mi se desava.

Link to post
Share on other sites