Recommended Posts

i sada stoji u zakonu da je obavezan ali ne cimaju zbog toga .... a ti bi ga svakako trebao imati prvenstveno zbog sebe a posle i nedaj boze zbog drugih .... i obavezno redovno proveravati pritisak u boci...

Link to post
Share on other sites

Obavezno je i po ovom zakonu ali niko nikada ne pita za njega.

A veruj mi na rec ja sam bio u fazonu ma ne moze to meni da se desi, a pre 20 dana na semaforu sa pasatom samo se zapusilo ispod haube a posto nisam imao aparat vatru sam gasio jaknom :)

Link to post
Share on other sites

Ako kupujete a trebali bi , kupujte aparate sa manometrom na sebi da biste bili sigurni da je boca pod pritiskom kada je budete kupovali i da bi kasnije mogli da kontrolisete pritisak...Jer sta vam vredi aparat za gasenje da imate ako ne radi...

Link to post
Share on other sites

Kod aparata sa manometrima tj pravim aparatima za gasenje nije pritisak u boci vec u ampuli. Aktivirnjem aparata (pravilnim) taj gas se siri u bocu i pravi pritisak u istoj. A u samoj boci se nalazi odredjena kocina praha. Po sadasnjem zakonu putnicki automobili nisu u obavezi imati ga. U obavezi da ga imaju su autobusi i teretna vozila, kao i prikljucna vozila koja vuku teretna vozila, i zakonom je odredjene koji tip aparata koje vozilo mora da poseduje (S2,S3,S6.....)

Aparat se ne smatra ispravnim od strane policije ukoliko nema vazeci garantni list, nazovi atest, koji ni u kom slucaju nesme biti stariji od 6 meseci.

Link to post
Share on other sites

Ono sto ja (mislim da) znam je da nije obavezno (jos).

Ali, ako ga vec imas u kolima mora ici na kontrolu svakih sest meseci.

Ako nemas redovno overen kontrolni listic, mogu da napisu kaznu (iako nije obavezan).

Ovi sa manometrom su pod stalnim pritiskom ("nova" generacija PP aparata "S", valjda).

Samo izvuces osigurac i gasis.

Oni stari (bez manometra) u sebi imaju tu ampulu koja je pod pritiskom.

Izvuces osigurac, pritisnes da se probije ampula, pustis da se nabije pritisak u boci i onda opet pritisnes da bi gasio.

Mislim da do 2010 (ili 2011) ti stari aparati treba da budu zamenjeni novim (pod stalnim pritiskom), generalno za sve, ne samo za kola.

Link to post
Share on other sites

Ma imam ja aparat u mojim kolima. I u svom zivotu nikada nisam vozio auto bez njega.

Ovo sam pitao zato sto sam pricao sa jednim drugarom koji mi kaze da nije obavezan u privatnim kolima vec samo u teretnim sluzbenim itd...

To me zanimalo.

Link to post
Share on other sites

ja sam kupio s2 na vojnom otpadu u vranju za 800 din.,u odlicnom je stanju.ne daj boze da zatreba,ali neka stoji u kolima zlu ne trebalo.

Link to post
Share on other sites