Najgluplje i najgore potrosenih 5000 din ...


Recommended Posts

Krenem vam ja tako jutros drugari po nekom dogovorenom poslu za Opovo... Probudim se a napolju sneg veje li veje. U mojoj ulici kao i na kolima 10 cm snega... Ali nista za to ja nemarim nego ocistim auto i hrabro krenem... Vozim ja tako lagano (posto brze i nije moglo) kolaps u gradu sneg navejao ulice prekrivene i svi voze polako...Preko pancevca predjem i na Zrenjaninac polako .... put se otegao kao da putujem u CG a ne 50 km od BG-a... Vozim ja tako nekih 50 km na sat a ispred mene par automobila i kamioncic... Preticu oni tako kamioncic i dodje red na mene nesto pre Padinske skele... Utvrdim da nema nikoga iz kontra pravca jer je dve trake puta i krenem sa 40 km/h u trecoj da preticem kamionce ... ali ne lezi vraze podigne me onaj sneg na sredini koji se nakupio iznedju kolovoznih pravaca i obrnem ja tu dva kruga na putu i sletim u jarak na "dubinu" ili "visinu" figurativno receno od 2 metra... pa u njivu .... auto tezak pa se na celom spustu ponasao kao sanke .... Nema ostecenja na kolima (bar ne vidljivog) osim jedne one zastitne plastike koja pokriva kuku za vucu ispod prednjeg branika... Bio sam strasno iznerviran pa nisam se setio da slikam sve to da vizuelno podrzim ovaj tekst. Pozovem AMSS i kazu mi da nemaju ni jedno vozilo razpolozivo u naredna 3 sata, ali dace mi broj nekog njihovog saradnika pa da ga zovnem on ce mozda moci ... Normalno kulturno zahvalim i pozovem coveka .... Nema problema bicu tu za 20 min....U medjuvremenu ja upalim auto i reko da vidim dali mogu da ga pomerim i malo radi boljeg postavljenja za izvlacenje ... naravno ni makac ... samo slajf u mestu... pojavi se covek posle recenog vremena i da stvar bude jos crnja u alatu od kola nemam onu kuku za navrtanje za slepovanje .... muka za sta da me zakaci u napred nemoze jer je levi tocak preketeo preko nekog uzvisenja smrznutog i kao da je zavrsio u rupi. ... da je vukao u napred odvali mi prednji trap .... i tako zakci on mene za zadnju levu felnu i aj polako muka ziva kako da krene.... vuce onaj cekrk na kamionu i oslobodi mi prednji tocak ... seo covek u kamion i kao da krene unapred da me vuce a auto ide bocno ja okrecem volan ali kao sanke jos malo i da me prevrne na bok .... samo mi to fali... i malo po malo moglo je tu da doce i do pucanja sajle koja je izvukla nebrojano mnogo nesrecnika slicnih meni ,ali izvuce me na put.... E odlicno hvala puno kazite vi meni koliko sam ja vama duzan za ovo a on ni dva ni tri nego 5000 dinara...kad se nisam slogirao.... i tako umesto sada da se u mom rezervoaru bucka benzin za 5000 dinara ... Majstor Mile ,tako se zove slepadzija, ima da kupi jedno prasence za docek srpske nove godine.... Naravucenije price sneg i BMW jci idu ali samo pamet u glavu nigde se ne treba zureti .... Jos sam i dobro prosao kakve su sve okolnosti mogle da me snadju.....

Link to post
Share on other sites

druze bitno je da ste i ti auto ok...

bogatiji si za jedno iskustvo...ima sam i ja slicno iskustvo u preticanju iako nije bilo tog brda na sredini kolovoza...jednostavno trenutak nepaznje i okrenes se....

Link to post
Share on other sites

Ma da, uzasno su skupi ti sa slep-sluzbama. Meni je golfic stao pre 3 nedelje, (kasnije se utvrdilo kod majstora da je otisao karburator) u putu u Novom Sadu. I nazovem AMSS (ali ja imam onu njihovu "osnovu) clansku kartu) da me slepaju do majstora, i stvarno je kamioncic stigao u roku od 20-tak minuta. Nisu mi naplatili nista jar sam njihov clan, a da nisam imao tu karticu njihovu (500din godisnje) morao bih platiti 2400din. Dobra je to kartica, nije skupa, al jednom godisnje svakom zatreba, zlu ne bilo... Pretpostavljam da ti nisi clan pa se verovatno zato i nisu mnogo sekirali sto ne moraju da te ispostuju... ali opet da su ti pomogli zaradili bi 2 crvene najmanje sigurno. Inace 5000 za tako nesto je jako puno, bas puno, osim ako nisi i ti bio bas jako daleko od njegovog "punkta", ali brale, 5000... Pa za 1000din ima gorivo da ode u... i da se vrati, pa mu ostaju 4000 sto je velika cena za tako nesto. Nista sledeci put polako i pazi, sticices svuda ako ne zuris. Cuvaj se zemljace

Link to post
Share on other sites
Nisu mi naplatili nista jar sam njihov clan, a da nisam imao tu karticu njihovu (500din godisnje) morao bih platiti 2400din. Dobra je to kartica, nije skupa, al jednom godisnje svakom zatreba, zlu ne bilo...

Do koje km AMSS slepa besplatno uz ovu karticu?

Link to post
Share on other sites

@mladen03: pa nisam bio daleko obzirom da je covek dosao iz borce a ja sam bio nekih 5-6 km dalje.

@BMW E36 POWER: Dobro sam prosao fizicki .... Psihicki jos nemogu da se sastavim .... Uzeo mi pare kao da je cisternu izvukao a ne auto.... ali jebi ga ... princip ponude i potraznje on ima ono sto meni treba i ne ostavlja mi mnogo izbora...

Link to post
Share on other sites

A moglo je biti i gore! Ovako, ti si ok, kola ok, i polako idemo dalje

Link to post
Share on other sites

Au druze... ne ponovilo se! Bitno je da si ti citav ostao. Inace, cudno mi je dosta da AMSS kao drzavna firma preporucuje neke tamo majstore. U najmanju ruku je nezakonito. Naravno, tih 5000 je dranje i lik koji ti je prepurocio Mileta je verovatno dobio proviziju.

A i ja sam se danas klizao po vozdovackim ulicama. Kako sam usao u neki sokak iz Vojvode Stepe cistom srecom i maksimalnom prosebnoscu nisam zakacio okolo parkirane.

Link to post
Share on other sites

Ma znam ja da je tako i da ne bi trebao da se nerviram ali mi malo teze ide.... Dobro sam prosao sta je sve moglo da se desi .... Izgleda da me je na to pogledao ovaj odozgo a da bi me naucio pameti opalio me po dzepu....;)

Link to post
Share on other sites

tako sam ja pre 5 god,kad sam poceo da vozim,oko 3 sata ujutro preko brankovog naisao na led sa relativno celavim gumama i to da bi sprecio neminovno kresanje sa likom koji me je isekao iz zute trake i napravio krug i po na brankovom!2 puta prosao 1mm od bankine i zavrsio u zaustavnoj traci u suprotnom pravcu ne udarivsi nikoga na srecu!noge mi se odsekle,popusio sam jedno 3-4 pljuge dok nisam ponovo seo i polako do gajbe!

Link to post
Share on other sites
Do koje km AMSS slepa besplatno uz ovu karticu?

Za 500 din godisnje dobija se:

- popravka vozila na putu, jednom u toku trajanja članstva (do 40 km prelaska SPI vozila u odlasku i povratku i do jedan čas rada),

- prevoz vozila u slučaju kvara jednom u toku trajanja članstva (do 40 km prelaska šlepera u odlasku i povratku),

- popust na prevoz vozila od 20%, jednom u toku trajanja članstva

Link to post
Share on other sites
http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.p...t=0&start=0

evo dacha654321 kako sam ja prosamo i plus 50e dao za slepu!

Au brate mili kada sam video slike tvog auta najezio sam se .... Bitno i najbitnije je je da si ti OK a ovo materijalno ma je..s mu mater ....

@Ljilja: 64 din/km +700 din utovar i istovar... Onaj juce je mene odrao na brzinu a ja posto sam onako bio iznerviran pre svega i ne sav svoj iz navedenog razloga zaboravim tj. nisam se ni setio da mu trazim da mi napise priznanicu za ucinjen i placen posao... Pa naje... bi mu se mile majke ... Ovako ne postoji nikakav dokaz da smo se nas dvojica uopste i sreli.... Je..i ga zivotna skola je skupa i placa se .... Znacu za sledeci put <_< :)

Link to post
Share on other sites

Pa koliko znam oni su tu kao pomoc na putu ja sam od centra grada bio udaljen 20 km mogao je da naplati i km za dolazak i odlazak i plus ovo vadjenje.... Moje misljenje ... Za onaj posao koji je uradjen ne bi smela cena da bude vise od 2000 2500 i to max... kazem ti da je dosao da vadi nekog juga uzeo bi mu hiljadu din max a ovako video BMW-a onako besan ... nije da ga hvalim sto je moje ali ....

pa ko veli daj da ga oderem.....

Link to post
Share on other sites

100% se vodio tom politikom,kao i vecina majstora kada vide BMW,ali zaboravljaju da su i to autici stari oko 2 banke i da krpimo kraj sa krajem za odrzavanja!!!

Link to post
Share on other sites