Proslava 25 godisnjice eksplozije plina Audi 100


Recommended Posts

.............................................

Ovih dana slavim cetvrt stoljeca kada sam izvukao zivu glavu iz goruceg Audija 100 koji je isao na plin.

Slike su lose iz razloga sto su slikali drugi dok sam bio u bolnici.

Neko vrijeme ( oni koji su me prepoznali) zvali su me "POGORELIC"

scan00031.jpg

scan00020.jpg

scan00042.jpg

scan00053.jpg

scan00062.jpg

scan00072.jpg

Link to post
Share on other sites

dobro si ziv ostao,,bilo kako bilo,ti si meni veoma interesantan lik ,cenim kod tebe sto si sve stvari vezane za automobile koje imas i koje si imao ovekovecio sa dosta slika ,retki su takvi ljudi

pozdrav samo nasavi tako ,uzgred svi postovi su ti interesantni

Link to post
Share on other sites
Zamalo stradao od plina a i dalje se vozi na isti... :preved:

Zbilo se to poprilici ovako:

Stigao pred garazu kod kuce od tate i otvorim garazu.Udem unutra da vidim da li mogu uci i kako je bio mrak otidem do auta po bateriju i otvorim vrata od auta koji je bio ispred samog ulaza u garazu i BUM::::::............

E sada sam osjetio jaki pritisak ili neki tlak vatre koja je isla iz garaze i zapalila mene ,po mojem sjecanju i auto te sam se poceo valjati po snijegu da se ugasim.....dosla je hitna i dalje sam bio neko vrijeme u bolnici. Auto je odvezen jer je izgorio kao i kuca kojoj su se zidovi i stropovi malo pomaknuli....

E sada su bili vjestaci i nisu bas po mom misljenju otkrili puno,bili su nacinili vise varjanti eksplozije ; meni je jedna varjanta logicna: Plin koji je bio pokraj garaze- plinski bojler koji je preko jednog prozora povezan s garazom je negdje pustao plin. Kada sam ja otvorio garazu napravio sam smjesu pogodnu za eksploziju jer plin eksplodira samo kada je smjesa zraka i plina "pogodena". Plin je grunuo u cijeloj kuci a kako je na velikom otvoru od garaze imao najveci otvor poput "velikog auspuha" tu je smjesa vatre kao ogromna kugla pod pritiskom zapalila sve pred sobom. Auto se posredno zapalio jer je prvo poceo goriti rezervar benzina, (koji je onda inicirao da se cijeli auto zapali) dok je plinski spremnik na Audiju kao i instalacija ostala citava.

Kako sam bio dobro obucen jer je bila zima te sam imao srecom vintericu i odjecu u vise slojeva koja nije bila jako zapaljiva izgorjelo mi je lice,kosa, desna saka i nesto manje manje lijeva. Vatra je probila do potkosulje i opekline su karakterizirane kao 2-3 stupnja te se koza postupno potpuno obnovila i posljedice su danas jedino te sto na mjestima gdje sam najvise i najdublje izgorio nemam vise pigmenata i dlaka....

Interesantno je da me opeceni dijelovi nisu u pozaru i poslije u bolnici nimalo boljeli i da nisam nikakvu bol osjetio osim kod previjanja rana. Promjenio sam sve boje koze i sada se nigdje ne primjeti da sam bio nekada gorio

__________________

Kolekcionar automobila i tehnike

__________________

Link to post
Share on other sites

To te neka svevisnja sila opominjala da prodas audi i kupis BMW :preved:

Link to post
Share on other sites

:preved: Nije za salu. Taj dan treba obeleziti..

Ali opet, umesto da se rizicnih stvari klonimo, mi im tezimo cini mi se.

Privlacan je adrenalin mnogima.

Link to post
Share on other sites