323 ili 318is


Recommended Posts

dvoumim se izmedju dva auta 323 96'god. ili 318is 97'god.

pa vasa misljenja o motorima i koji bi bio mozda bolji ?

318is

323

razlika u cijeni je malo preko 1000e i koliko je isplativo.

znam da se sa slika ne moze vidit puno ali bar okvirno neko misljenje.

thx

Link to post
Share on other sites

Proveri blok na tom 323i. Nikad ne znam koji motori i koja godista imaju problema sa nikasil blokovima...

I da, ono sto mi se na 323i ne svidja je sto ima suvozacki air-bag a volan je "racing". Proveri da nije bio sudar pa poiskakali jastuci...

Link to post
Share on other sites

sestak je sestak samo je pitanje u kakvom je stanju taj motor. IS ima 1895ccm i 140hp a 323 2494ccm i 170hp pa ti vidi sta ti vise odgovara i zbog potrosnje i registracije. Uz 323 ide i original volan sa airbag-om, mozda ga je skinuo jer mu se svidja taj sto je sada na autu, treba proveriti sta je bilo sa tim.

IS 0-100km/h 10.2 max.brzina 213km potrosnja 6,1/8,0/11,4

323 0-100km/h 8.0 max.brzina 227km potrosnja 6,7/9.0/12.9

Podaci uzeti iz casopisa Automobilisimo

Link to post
Share on other sites
ma kakav is!

;) :drinks: hihi

Iskreno ja sam za 323 nisam nesto oduseljen IS-om Ipak je sestak sestak.... moje lichno misljenje.!!

Link to post
Share on other sites

i meni se cini is malo prenasminkan jedino mi je malo ljepsi zbog satova i mozda autom klima ali to nije presudno a i taj mi je dosta dalje,i dosta skuplji.za ovaj 323 kaze lik da je skinuo org.volan i da ima servisnu knjizicu racune itd. a is je kao mjenjao mjenjac al nema servisnu itd. i dosta je skuplji preko 100oe i mladji 1god. namjeravam ugradit plin.

nisam pametan a sta za 323 blok da nije puko ili?

Link to post
Share on other sites

Trazis VIN i ukucas na neki sajt da ti izadje tacana godina i mesec proizvodnje pa da vidis da li potpada pod to. To ti je bez gledanja kola a za ostale metode nek se javi neko drugi ;)

Link to post
Share on other sites

Ja sam za 318IS, ne zbog 1800cc, vec zbog opreme i stanja i na kraju godista. Neki detalji mi se ne svidjaju, a to se naknadno moze reseti. Najbolje je da sam resis dilemu. ;)

Link to post
Share on other sites

Gledaj ti samo limariju! Ona je najskuplja. To moze svako ovde da ti kaze. Motor je tu manja stavka ako je neki los limariski. Po meni treba da se vodis time i opremom. A mislim da je onaj IS puno bolji. Klima ce ti trebati u svakom slucaju. A samo onaj volan sa airbag-om vredi preko 200e em sto je lepsi em sto to nije tu slucajno nego zbog bezbednosti. Ja da mogu i na e 30 bi ga stavio. Jebes auto bez njega u danasnje vreme.

Link to post
Share on other sites

318is

Automatska dvoozonska klima, koža, grijanje u sjedalima, ABS, SRS, angel ice farovi, M-podvozje, M-retrovizori, muzika, nove gume i felge, novo kvačilo, napravljen servis, nehrđajuči diskovi

323i

Redovito servisiran i održavan - svi racuni, prvi vlasnik u HR, zatamljena stakla,sportski volan,alu felge, remus...+celicne felge-zimske gume kao nove +orginal volan s zračnim jastukom...

M-oprema - branici,podvozje

tak da ima 323i ima org. volan samo je skinut.

kod is-a me malo brine sto je zavrsio iz moga sora u zg?

inace hvala svima jos jednom na misljenju i vremenu pravi ste ;)

nisam ocekivao toliko odgovara:)

Link to post
Share on other sites