Recommended Posts

Razmisljam da mijenjam gumice na Vanos ali nisam siguran da li mogu da se kupe kod nas.

Znam da postoji jedna prodavnica u USA koja ih prodaje (Beisan) i oni kazu da diler ne prodaje to, jedino moze komplet Vanos da se kupi a to je skupo.

Znam da je komplikovano, znam da cu postat nervni bolesnik od toga ali ipak sam odlucio da mijenjam i to.

Bata, Klinik, Suki...imate li vise informacija o nabavci ovih gumica?

97335681wl6.png

79787515te7.png

42652846dh2.png

Link to post
Share on other sites

Nikad mi nije palo na pamet da probam da menjam gumice imam bar 20-tak ispravnih vanosa i samo ga zamenim kad je u problemu :)

Link to post
Share on other sites
Da li problem kada pocne da se " chuje " Vanos u gumicama ili je nesto drugo?

Pa i to, ali glavni problem je pad snage ispod 3000 rpm, veca potrosnja i nemiran rad kad je motor skroz hladan.

Klinik, a zar nema tih gumica u SRB? Ja bih ipak da stavim nove gumice i svi mirni.

Link to post
Share on other sites

BMW ne daje opciju zamena ili reparaciju vanusa ni za m52 ni za m54 motore

samo zamena celog vanosa

sto kaze klinik toga uvek ima pa ga zamenimo celog

jedino sta se otvara to su M-ovi vanosi jer ih voze besparici pa onda sta im bog da

Link to post
Share on other sites

Shit. Znaci jedino da mi stizu iz USA. Tamo kostaju 30 dolara.

Koristite li kakav alat za fiksiranje bregaste?

Montiranje Vanosa sa novim gumicama je tesko, bar ja tako mislim, jer ne moze da se zarotira pa treba da se igra sa zupcanikom izduvne bregaste.

Link to post
Share on other sites

imas alat za fiksiramnje bregastih i samo moras lepo da razdelis lancanik da bi bregasta radila i u minusu i u plusu inace vanos nece raditi lepo

posto jekod tebe m52 motor ti imas takozvano kvacili na bregastoj i lansanik stezes tek kad uzupcis vanos

Link to post
Share on other sites

nista celi vanos je +200€ a gumica posebno nema

e sad nemogu nac katalog gumica pa da nesto iskemijamo da probas staviti neku odgovovarajucu gumicu

pa da vidis kako ce to ispast....mada neznam...neverujem.

Koje su dimenzije gumice?

Link to post
Share on other sites

evo broj telefone pa pitaj tako mi covek rece.

Mislim zvao sam ga da ga pitam za zamenske gumice i rekao je da nema samo ima opcija NOV VANOS a on je kaze vise od 400maraka tj200€

Neznam da nije bila neka zabuna ali nazovi pa pitaj sam najbolje je.

Ja sam ga sad evo opet zvao kaze da nije on to narucivao vec godinama,ta je cena bila tad toliko ali bezveze sad da kompliciramo nazovi licno i dogovorite se.

00387 65 525 166 BIH

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

jedino sta se otvara to su M-ovi vanosi jer ih voze besparici pa onda sta im bog da

pa recimo da je reparacija tih gumica nekih 150 evra za Ma dok je komplet VANOS jedno 30 puta toliko, pare se ne zaradjuju tako sto se placa nesto 30 puta vise nego sto treba ;)

Link to post
Share on other sites

nov vanus za e46 320CI M54 je 53 000 dinara bio do pre 4-5 meseci, ne verujem da se ista promenilo, mozda 1000 din gore dole, sto je preko 400 evra.

@ KLINIK da nemas neki vanus za ovaj moj sporet da ne dajem ovolike pare kada budem morao a moram u narednih par meseci, da mi nadjes neki koji nema tih problema sa zvonjenjem kao ovaj sada, samo da nije cena paprena kao ova.

Link to post
Share on other sites