Recommended Posts

Razmisljao sam nesto sinoc,pa sam to hteo da podelim sa vama i nadam se da ce svi dobri ljudi i da ucestvuju u ovome.Da predsednik kluba ili neko od glavnijih na ovom forumu i u klubu osnuju jedan fond,ili neki racun,i sigurno nas ima dosta u klubu i mislim da bi svi mogli da ucestvuju u ovome jer nikome od nas 5,10,ili i 20evra ne znace puno,ali kad bi svako od nas dao mislim da bi to bila jedna lepa suma,kojima bi nasim ljudima na Kosovu,a pogotovo deci dosta znacila i pomogla,jer ako je nama lose njima je visetruko lose nego nama.Mozda nije velika pomoc,ali je opet koliko toliko neka pomoc koja ce nekome ko nema sta da pojede,kupi ogrev ili deci neku stvar,igracku ili tako nesto dobro doci u ovo lose vreme.Nije bitno ko ce koliko da da,ali mislim da je najmanje sto bi mogli da svako od nas da i po deset evra pa je opet dobro.Zao mi je puno tih ljudi,jer samo mogu da zamislim u kakvoj situaciji zive dole pa bi vas molio da vidimo nesto i pomognemo im.Nadam se da ce neko da da neki komentar,i ucestvuje u svemu ovome,jer ako imamo pare za felen i raznorane gluposti imacemo i da nekome pomognemo.Jos jednom vas molim,i zahvaljujem vam unapred.Hvala vam.

Link to post
Share on other sites

u principu ja ne verujem u kolektivnu srecu,zagovornik sam teorije da bolje dati jednom coveku 200e nego njima 200 po 1 evro

Link to post
Share on other sites

Ja sam za ovu varijantu. Na prolece, sredinom aprila, da napravimo jednu turu po KiM-u, normalno kao klub, gde cemo sa 10-ak automobila, otici do Kosovske Mitrovice, Graganice, Visokih Decana itd. Tu bih Ja organizovao i da se to medijski proprati. Tim ljudima bi to mnogo znacilo, a i nama ne samo zbog humanosti, vec i zbog rejtinga kluba. Pre polaska mogli bi kontaktirati neke firme, koje bi uz malo reklamiranja,( preko te medijske podrske) pomogle oko nabavke humanitarne pomoci za ljude na KiM-u.

Link to post
Share on other sites

misho ...druze moj ... siguran sam da svi shvataju tvoje dobre namere .....ali veruj mi da mi mozemo da se potrudimo oko organizacije .... i to je to ... cisto sumnjam da cemo ista uraditi ... kriza je i kod nas , treba odvojiti pare , plus putarine , plus troskovi , plus gorivo plus plus plus.... kad sve saberemo i oduzmemo ... nece to biti neka cifra kojom bi mogli da se pohvalimo , pogotovu ne pred masom ljudi kojoj treba da pomognemo

po mom misljenju mnogo je bolja varijanta dati nekome mnogo nego svima malo kao sto rece kolibarka

mi smo imali neke akcije oko pomoci ugrozenim porodicama i to se izjalovilo , cisto sumnjam da mi kao malecka neprofitna organizacija mozemo ista da ucinimo

konkretan primer je slucaj korupcije u zdravstvu koja je otkrivena pre neki dan , decak tesko bolestan , hitno potrebna operacija ( koja nista ne kosta ) a hirurg ( tezak bogatas ) trazi mito .... sta reci ... ali desilo se to da je opstina zvezdara dala nekoliko tona uglja toj porodici a neko preduzece za transport se javilo dobrovoljno da to preveze ..... tih par tona ce toj porodici biti dovoljno da izgura ovu zimu , ja sam pre za varijantu da sto pre organizujemo neku pomoc konkretno tim ljudima , mislim covek je hteo da se obesi ...sta jos reci...

a treba coveka i nagraditi sto je stisao muda i prijavio slucaj policiji

Link to post
Share on other sites

i ja isto mislim da nije problem u 10 ili 20€ nego u tome sto smo mi jos "mali" za takve poduhvate, i da je najveci problem da pare dodju u prave ruke

Link to post
Share on other sites

a hoche to kod nas......da se pomoc izgubi na putu.toliko o postenju,cast izuzecima.ideja nije losa ali(uvek to ali,jebmti ali,ne moze da se zivi bez "ali" u ovoj zemlji)po meni je bolje imati neki cilj svega ovog,npr.nekoj skoli,obdanistu ili sl. nesto treba od neke opreme,sredstava i ako vec neko hoce i moze da izdvoji toliko i toliko,da to bude za nabavku te neke opreme,koje bi licno doneli clanovi kluba i tako bi svi bili sigurni da je kakva takva pomoc stigla na pravu adresu.da ne bi dobila noge.onako, usput.

Link to post
Share on other sites

Slazem se u potpunosti sa LJiljom i Dragancetom. Oko skuplajnja para uvek je bilo problema. Javi se 30 ljudi da hoce, a samo 5-10 ucestvuje. Nazalost ,ali je bilo tako.

Link to post
Share on other sites

Zato bi trebalo resiti pitanje oko clanarina, da bi se videlo koliko klub (ne forum) zaista ima clanova, pa ce se tek onda moci planirati takve stvari i znati priblizno koliko se moze skupiti.

Link to post
Share on other sites

E prosto i jednostavno ako imate volje moze ovako.

Koliko sam shvatio forum ili ti klub ima neki ziro racun?

Ako ima objavite racun posaljite svima na pm broj i cemu sluzi.

I neka uplati ko hoce. A ko kaze da hoce ovde javno na forumu a ne uplati iskljuci ga sa foruma. Pocevsi od mene!!!

I neka bue minimum 500din niko nece propasti. I jednom u tri meseca neka sve pare odu tamo gde treba i cao. To je tako lako...

Ja da imam ta ovlascenja to bi napravio.

E i mani te se glasanja i te demokratije. Daj te svima pa ko uplati uplati ko ne uplati neka cuti, niko ga nece cimati.

Ovo je Srbija ajde pomozite malo Srbima. Dok vi ovde izglasate ljudi neka pocrkaju.

I nemoj da mi neko pise kako to ne moze, pa da pricamo. Jedino opravdanje je da neko NECE!

Koliko sam video po onoj temi kolika imate primanja ovde vecini ide sasvim ok za nase uslove. I drago mi je zbog toga. Ajde malo samo da pomognemo onima kojima bas lose ide ne njihovom krvicom.

I ne interesuje me nikakav odgovor na ovaj post, samo neka mi neko posalje br ziro racuna ili kako to vec ide.

Link to post
Share on other sites