Elektronski ten starter za karburator (THERMO-ACTUATOR)


Recommended Posts

Ne znam da li ovo ovde da stavim, ili negde drugde (ako ne spada ovde, moderatori pomerajte gde treba).

Otisao mi je na karburatoru taj starter. Jel to moze da se popravlja ili treba novi?

Ima li to uopste da se kupi kod nas?

Karburator je Pierburg 1b2.

To je ovaj zaokruzeni deo.

karburatorog4.jpg

Link to post
Share on other sites

Ili, sta bi bilo ako bih samo iscupao zicu iz koje dobija struju?

Pretpostavljam da bi stalno bio zatvoren, sto i nije toliki problem ako je on u funkciji samo kad je hladan motor.

Racunam, bolje i to, nego da baca vise goriva nego sto treba. Motor se muci da to sagori (sigurno nesto prodje i kroz karike do kartera), jos ga i ja pumpam po gasu.....

Zna li neko nesto vise o ovome?

Link to post
Share on other sites

Sta sam hteo da kazem.

Koliko sam pohvatao to sto sam citao na netu, taj starter daje vise goriva kad je hladan motor.

Ako je taj djavo neispravan, i baca previse goriva u usis, jos mu ja stisnem gas (posto drnda ko blesav kad je hladan) i samim tim dobije jos vise goriva, pretpostavljam da bi neka kolicina goriva mogla proci pored karika.

Zato pitam, sta bih postigao ako bi mu samo iskljucio napajanje?

Da li ce on ostati zatvoren i ne pustati gorivo uopste (a da mu ja glumim neku vrstu sauga)?

Nemam problema sa uljem (ne povecava se kolicina ulja u karteru), ali cinjenica je da motor nije nov i da sigurno nije sve u njemu sjajno, pa to pominjem samo kao jedan od mogucih problema koje bi trebalo izbeci.

Nadam se da sam sad bio malo jasniji. :)

Link to post
Share on other sites

Kad dodje vise goriva u usis i cilindar moze da ``pesisa`` ili ti navlazi svecice pa nece da upali, a benzin u karteru :) ;) pa to kad bi tako prolazilo sta bi tek bilo kad se desava detonacija u cilindu!!!!!!! inace kada su karike i cilindri losi nivo ulja u karteru opada a ne raste!!

Sto se tice tvog problema rekli su ti Nidza i Babic

Link to post
Share on other sites

Verovatno je mislio 100-T ku :D A ako jeste onada je rekao najtacniju mogucu recenicu na svetu ;) :D

Ako je jedanesta bozija zapovest ono: ``Kada kupujes nigde nema i svi te deru a kada prodajes onda je dzaba i ne treba nikom``

Onda je ovo Dvanesta :D :) :o

Link to post
Share on other sites

Ako sam skapirao, ovo je odgovor.

Nije problem 100 eura, ako ce mi to resiti problem.

Davao sam pare i za vece gluposti, samo zato sto hocu da bude kako treba. :D

Ako nisam skapirao, onda sam glup i zaboravite na ovo gore. ;) :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

malo sam u frci pa nisam ni pogledao kada si ovo postavio i dali si rjesio problem...

Ovako... imam Pierburg 1B, ne bas sasvim kompletan, nedostaje elektro-spirala od coka i iglicasti ventil ali uglavnom ima sve sto tebi treba i siguran sam da je ispravno sad samo jos da nadjemo semu kako da ti to prebacim pa najbolje da se cujemo preko foruma, e-mailom, skypom ili sms, neznam jel u redu ako ostavim svoj broj, ako krsim neko od pravila foruma neka moderatori brisu, ako ne evo ti mob. pa se cujemo 0038765698529, svakako mi javi i ako si rjesio problem.

Link to post
Share on other sites