slaba prodaja polovnjaka


Recommended Posts

... znash shta je najveci problem matorih automobila ? shto svaki dinar koji stavish u njega je kao da si bacio u kanalizaciju, jednostavno sve shto u njega ulozish nikad vishe nema da vratish...

Ne treba to tako gledati...svaki dinar koji ulozis i u noviji auto nikad ti se nece vratiti zbog konstantnog pada vrednosti. Razlika je jedino sto kod novijih auta manje ulazes u zamene delova nego kod starijih jer to redje radis (moze da bude al ne mora da znaci), ali su delovi za nove, pretpostavljam, skuplji.

Sto se starih auta tice, ako ga posle 2-3-4 godine voznje prodas po ceni po kojoj si ga i kupio ...na konju si!!!

Zakljucak: Svako zadovoljstvo, svaki hobi itd...mora da se plati!! Nije auto roba u prodavnici pa ga kupimo jeftinije, stoji na polici, ne ulazemo nista, a prodajemo skuplje.

Mislim da je "najisplatljivije" kupiti ino auto star do 5 godina, voziti ga do 9-10 godine i onda prodati.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Danas mi prica kolega na poslu ne znam gde je video u Sapcu i na kojem placu Reno megan 1,5 dci 2004 na ime za 6200..... a do pre 2-3 meseca su bili po 9-10 hiljada , ja sam snimio da pezoima 407 drasticno pada cena,(ali ko sto rece neko sa forma to su francuski parfemi) stari audi a4 i a3 se jos uvek drzi sa jakom cenom.......sutra idem malo do sabacke auto pijace da vidim sta se dogadja....nisam dugo bio...

Link to post
Share on other sites

jbg mi svi hocemo da kupimo auto da ga vozimo par godina i da ga prodamo po istoj ceni.najbolje je kupiti auto sa cenom do 8000e voziti par godinapa prodati za oko 2000 manje pa kupiti noviji koji je bio oko 12000 kad je ovaj bio 8000 a sad je on 8000 jel skupljim automobilima cena vise pada tako da prakticno manje se gubi

Link to post
Share on other sites
kod nas su dobro opale cijene...gledam po oglasima e39 525tds od 5800e do 7000e

e46 dizeli po 9000e

jedan poznanik prodaje 330xd 2002 god za 11500e

E to me raduje.. Samo kako ne padne cena tim kupe-ima? :( :angry:

Ako je taj 330xd kupe, cuo sam za njega. Kaze ortak da je perverzija, ali je ipak kupio passata B5 1.9 TDI

@

Inace ja sam prodao golfa dvicinu sa produvanim motorom i CG tablama, pre mesec dana u Beogradu.

Oglasio sam ga 2 puta u Halo Oglasima i to je to.. Za 2 nedelje otisao..

A jbt nije mogao ni da se upali kad je minus.. Samo na gurku.. Hahahhah!

Link to post
Share on other sites

Ako auto nov ne kosta nista,pa vidite koliko ce da kosta kad bude bio polovan.BMW je i posle 20 godina auto i meni je bolji i od nekih novih,pa vi vidite ako taj nov punto kosta 6000 koliko ce da kosta polovan i dali ce da ostane nesto od njega za 20 godina.To je auto za godinu,sve pa taj bacis i kupis drugi.To vam je isto kao npr. patike ili tako nesto.

Link to post
Share on other sites