e36 problem vec duze vreme


Recommended Posts

pozdrav svima.imam bmw e36 1992. 320i. presao 318000km.crne boje. automobil sam kupio u junu2008. sa ugradjenim obicnim plinom. sta je problem?problem je da mi auto mnogo trosi na plinu,vise od 23litra,na benzinu nisam ni merio iskreno...treba para za pun rezervoar:-)..problem je i sto kad npr u prvoj brzini dam malo jaci gas dodje do eksplozije tako da se svi okrecu na ulici i pitaju sta je ovo...(uzas koji blam)...razvali mi se sigurnosna klapna za plin i ne mogu da upalim auto(na sred kneza milosa,dizem haubu,bruka..)...katastrofa koliko sam se smorio... a to se desavalo cesto...bio sam kod Babica u mirijevu nekoliko puta,stelovao mi je,proveravao sve 3- 4 puta sigurno al nista,malo samo zavrnuo ismanjio potrosnju na oko 18 l...na kraju mi je rekao da proverim komplet struju i instalacije u sevisu Ninic U Mirijevu sto sam i ucinio.tamo su ustanovili da je sve sa strujom u redu,ali su mi nasli da izduvni gasovi nisu u redu,da imam zasicenje prejako od oko 700(nekih jedinica,ne znam kojih)adozvoljeno je max 300.a treba da bude oko 150,tako su mi rekli i da je tu problem za sve sto mi se dogadjalo...i da ne bih ni u ludilu smeo da vozim na plin dok to ne sredim...i predlozili mi da kod njih uradim-proveru zupcenja,-kompresije,-zazora ventila,-bregaste,-i kontrolu dizni...kada sam to ispricao ljudima oni su mi odmah rekli da je neispravna lamda sonda,da je sve tu jasno...moje pitanje je sta vi mislite o tome?kod koga majstora da odem?i da li to stvarno moze biti neispravna lambda sonda?kde da je nadjem?koliko kosta?Pozdrav svima i hvala unapred!.izvinjavam se jos jednom sto sam toliko opsiran,al sta cu:-) E DA mislim i da mi se malko oseca miris benzina u kabini dok vozim,i deluje mi da mi se trosi malo benzin i kad vozim na plin..

Link to post
Share on other sites

Jel ti motor 24V,kao prvo losha ti je smesha na plinu i zato puca i troshi puno,odi u neki gas servis koji ima onu spravu za merenje HC i ostalih parametara i neka ti usteluju to kako valja i ne diraj posle toga. kao drugo tvoj uredjaj za gas nema nikakve dodirne tacke sa lambda sondom i jedno s drugim ne saradjuju, jer ti plin nema Lambda Control.tako da ti sonda nije crkla, sem ako ta merenja nisu radjena dok ti je auto radio na benz.Kao trece ako imas plastican usis treba da imas najmanje dve klapne na grani i da proverish jel vuce negde fals vazduh. I kao cetvrto SVECICE se na tom motoru( ako je 24V), menjaju na 7000km ukoliko vozis samo na gas a ako ih nisi menjao jedno 10-15k km onda je i u tome veliki problem.

Link to post
Share on other sites

ja se auta iskreno ne secham ali ako je Ninich predlozio to shto je predlozio verovatno je taj parametar bio HC.

ako je on bio na 700 to znachi da motor ima ozbiljnih problema sa sagorevanjem uopshte. i plina i benzina. i verovatno na leru ne radi ujednacheno

dok god se to ne bude reshilo neche ti pomochi ni charobnjak merlin da auto proradi na plinom kako treba

vrati se kod Ninicha, ja znam da je sqp ali che ti sigurno reshiti problem

preduslov za plin (pogotovu venturi) je da auto radi besprekorno na benzin

Link to post
Share on other sites

kao sto su vec rekli ako je obican venturi plin onda nema veze lambda sonda sa radom na plinu.ali ako cesto puca na plin ili je struja ili je nagoreo neki usisni ventil...mada pokusaj prvo sa zamenom svecica kablova.i nasteluj smesu na plinu

Link to post
Share on other sites
kao sto su vec rekli ako je obican venturi plin onda nema veze lambda sonda sa radom na plinu.ali ako cesto puca na plin ili je struja ili je nagoreo neki usisni ventil...mada pokusaj prvo sa zamenom svecica kablova.i nasteluj smesu na plinu

merenja HC su mi radjena isklucivo na BENZINU.. i koliko su mi rekli u ninicu, struja mi je komplet u redu,svecice su nove stavljene pre 3 meseca...sve je to ok.... da, motor je 24v. naizgled mi se cini da na benzinu radi ok,ali sigurno je u tome caka,da se svi problemi manifestuju kad vozim na plinu, jer je plin osetljiviji na sve...da li mozete da mi preporucite dobrog majstora uu bg u,da mi proveri to sagorevanje,a da ne "dere".i gde mogu da nadjem tu lambda sondu?ako je ipak to u pitanju.pozdrav!

Link to post
Share on other sites

kao sto ti rekose gore sonda nema veze sa plinom ona je samo za benzin. a kazes da imas utisak da ti trosi i malo goriva. moguce, znam ljude kojima se to desavalo i pucalo je i kod njih ko kasikara. ako je plin lose ugradjen i nisu povezali struju za plin dobro to jest da ti iskljucuje pumpu za gorivo moguce je lako da ti mesa i gorivo i gas. a to nikako ne ide zajedno!!!

Link to post
Share on other sites
I kao cetvrto SVECICE se na tom motoru( ako je 24V), menjaju na 7000km ukoliko vozis samo na gas a ako ih nisi menjao jedno 10-15k km onda je i u tome veliki problem.

E dobar si,a odakle ti to? Pa menjao sam svecice na 15000km i nikada ni jednu exploziju nisam imao a promenio sam 4 garniture, sto se tice 24v pa ove svecice presle preko 20000 i nikako da stignem da ih zamenim a jos uvek rade savrseno.

24v je jako tesko namestiti da radi na plinu kako treba, moze ali tesko, kao sto ti je babic rekao mora sve na benzinu da bude savrseno pa tek onda mozes da ocekujes da na plinu radi kako treba.

Link to post
Share on other sites
kao sto ti rekose gore sonda nema veze sa plinom ona je samo za benzin. a kazes da imas utisak da ti trosi i malo goriva. moguce, znam ljude kojima se to desavalo i pucalo je i kod njih ko kasikara. ako je plin lose ugradjen i nisu povezali struju za plin dobro to jest da ti iskljucuje pumpu za gorivo moguce je lako da ti mesa i gorivo i gas. a to nikako ne ide zajedno!!!

gorivo che meshati samo u sluchaju da neka od benzinskih dizni ne zatvara kako treba

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

bio kod ninica,u pitanju je bila lambda sonda...stavio mi je neku boshovu univerzalnu....videcemo sad...mada kad ga bacim na plin i dalje onako radi neujednaceno na leru,kao da daje gas sam od sebe i spusta...ostalo je sve u redu i kompresija,bregasta,dizne,struja,kazu sve o.k.!

Link to post
Share on other sites

crni je bio tu i kontrolisao kada su mi pregledali struju,a za ovo drugo nisam siguran jer sam ostavio auto kod njih na par dana...mada mi je on i rekao za tu lambda sondu kada sam zvao telefonom da pitam za auto...znaci bio je upucen u sve to..

Link to post
Share on other sites

e da,a zasto tako daje gas sam od sebe u leru?mislim nekad ne uopste a nekad bas,i to sam primetio cim tako krene da oscilira tada ocekujem eksploziju...jel bi trebalo da nastelujem plin?

Link to post
Share on other sites