Recommended Posts

Ugradio sam podizace na moj e34.E sada sve sam ja to lepo prepakovao i namontirao na sva vrata i kada je doslo red da se poveze modul sa relejima odem ja do elektricara.on mi povezao ali samo relejno modul i sada mogu da spustam svaki posebno prozor, a kada hocu da dizem, onda dizem celu levu stranu ili celu desnu, u zavisnosti koji prozor zatvaram. Problem je sto treba da se poveze jos jedan modul koji ima elektorniku za podizace i centralnu bravu, a kod mene je modul za centralnu poseban.Da li neko zna nekoga ko je petljao oko toga?

Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu,kako izgleda taj modul??Ja sam se mislio kako da ih povezhem kad budem uzimao,mislim na zadnje podizache...jel zhice od prekidacha napred da sprovedem pozadi do tog modula, i da jel ima tu precizirano gde da se stave zhice ili mora da se budzi??

Link to post
Share on other sites
Pa imas modul koji ti stoji ispod zadnjeg sedista a on moze da bude ili za 2 (samo napred),ili sva 4,na oko su istih dimenzija ali elektronika nije!

Posotje dva modula ispod zadnjeg sedista.Jedan je sa relejima i taj sam poveza, taj ide na jos jedan modul koji nisam otvarao ali on sluzi za centralnu i za podizace.Misli da je funkcija drugog modula da zatvori prozore i siber , razdvoji prednji levi od zadnjeg levog , isto tako i za desnu stranu. Ja taj drugi nisam poveza. Podizace sam prebacio sa 535i, a moj je bio klot. Sada mogu svaki da spustam posebno, ali kada podizem recimo prednje levo staklo onda moram da drzim komandu za zadnje levo staklo na gore i tako dajem pobudu i prednjem i zadnjem levo staklu, a posto je zadnje levo zatvoreno, prednje levo mi se podize. Majstor mi rece da je problem sto imaju zajednicki plus pa onda saljem pobudu na oba prozora. Ovaj dugi modul koji nisam stavio ima ulogu da razdvoji signale za svaki prozor. Znaci imam sva cetiri podizaca sa duplim komandama na zadnjoj klupi za zadnje prozore.Sad zanima me jel neko petljao neshto slicno.

Link to post
Share on other sites

da se nadovezem i ja posto mi nista nije sada jasno,posto i ja planiram da ugradim podizace kod mene,za sada samo na prednja vrata,dali je neophodan taj modul?i cemu sliuzi?tj daji je moguce povezati samo releje i prekidace ili ne?

Link to post
Share on other sites
da se nadovezem i ja posto mi nista nije sada jasno,posto i ja planiram da ugradim podizace kod mene,za sada samo na prednja vrata,dali je neophodan taj modul?i cemu sliuzi?tj daji je moguce povezati samo releje i prekidace ili ne?

Koliko sam ja shvatio, jedna od uloga modula je da kada ti zakljucas auto on registurje da li si neshto ostavio otvoreno, recimo neki porzor, siber i zatvara umesto tebe. Meni pravi problem jer kako mi je objasnjeno, modul ima ulogu da razdvoji prednje od zadnjih komadni za podizanje stakla.

Link to post
Share on other sites
e34 zatvara prozore sam samo u sluchaju kada mu drzish kljuch u vozachevoj bravi na polozaju LOCK ili ako imash ugradjen alarm sa tom opcijom

Jeste, a to ide preko tog drugog modula ,koji salje pobudu relejnom modulu.

Link to post
Share on other sites