Recommended Posts

Ovako ljudi. Pre neki dan po onoj kisi osinem o rupu levim prednjim tockom i to dobro!!! Odem kod majstora za trap posto je pocelo odmah da lupka kao da je otislo rame ili neka spona ali nista od toga nije. Elem kazu mi da mi je stradala glava upravljaca tj. da je dobila mali luft i da odem kod majstora da je pritegne. :preved: znam o cemu mi je pricao ali ne razumem se bas najbolje. Pa mi treba savet koliko je to opasno, na sta da obratim paznju kad odem kod istih da mi to lepo odrade i ima li jos nesto sto treba da znam u vezi toga? HVALA UNAPRED!!!

Link to post
Share on other sites

prvo odes kod popa da blagosilja

2.spremis se psihofizicki i poneses malo secera u kockama (laksi je za cuvanje u dzepu) i flasicu obicne vode(po zelji)

onda odes i upises saobracajnu srednju odsek auto mehanicar(sad skolu upisi koja ti je bliza da li u zemunu ili na crvenom krstu isto po zelji)

i posle 3 god skolovanja i jedno 2 god prakse minimum nemoze niko da te prevari sem nekog ko ima vece rad. iskustvo tj praksu

onda ces znati sta je sa tvojim autom i moci ces sam da ga opravljas (naravno ako uzmes kred kod neke banke opet po zelji)

e kad to sve uradis onda si spreman za stelovanje glave upravljaca i znaces koliko je to opasno

Link to post
Share on other sites
prvo odes kod popa da blagosilja

2.spremis se psihofizicki i poneses malo secera u kockama (laksi je za cuvanje u dzepu) i flasicu obicne vode(po zelji)

onda odes i upises saobracajnu srednju odsek auto mehanicar(sad skolu upisi koja ti je bliza da li u zemunu ili na crvenom krstu isto po zelji)

i posle 3 god skolovanja i jedno 2 god prakse minimum nemoze niko da te prevari sem nekog ko ima vece rad. iskustvo tj praksu

onda ces znati sta je sa tvojim autom i moci ces sam da ga opravljas (naravno ako uzmes kred kod neke banke opet po zelji)

e kad to sve uradis onda si spreman za stelovanje glave upravljaca i znaces koliko je to opasno

bato ocigledno me nisi razumeo! ne zelim to sam da radim nego sam pitao na sta da obratim paznju da me lopovi a ima ih mnogo ne zajebu ili nesto ne zajebu auto o tome se radi. nije mi ni padalo napamet nesto da cackam sam! jos jednom hvala.

Link to post
Share on other sites

...pa tesko ce iz nisa da dodje u saobracajnu u zemun !!!!

...a za popravke ima jednostavnije i jeftinije resenje, INTERNET :preved:

...pa ako to ne pomogne uvek su tu deraci, ovaj prevaranti, ustvari 'majstori' !!!

evo ti sajt na kome imas skoro sve sto ti treba za odrzavanje e34:

http://www.bmwe34.net/Wiki/tiki-index.php?page=Steering+box

...i naravno kako se podesava glava upravljaca !

...e sad da ne ispadne da pricam napamet, probano vise puta i na razlicitim markama automobila u vecini slucajeva pomaze u ostatku je zamena glave bilo jedino resenje !

Link to post
Share on other sites

ok to sam znao. ali sam cuo neke price da ima dva srafa tj. jedan sraf i jedan imbus pa se jedan opusta a drugi zateze dok tockovi stoje skroz pravi, a onda se sve zateze ko sto je bilo. ali moze li nesto tu da se zajebe pa se napravi veca steta?

Link to post
Share on other sites

Provjeri da li ti pusta ulje, ja sam vozio sa malim luftom dok nije pocela da pusta ulje. (pricam ti o e36). Tek tada sam je zamijenio sa polovnom, remontovanom, 200eura.

Link to post
Share on other sites
Provjeri da li ti pusta ulje, ja sam vozio sa malim luftom dok nije pocela da pusta ulje. (pricam ti o e36). Tek tada sam je zamijenio sa polovnom, remontovanom, 200eura.

ti na e36 imas letvu volana

on na e34 ima glavu volana tako da si malo zalutao

Link to post
Share on other sites
hvala bato! :) ipak cu ja u servis. lepo kazu samo ti narani konje i nista ne pipaj!!!

...e sto si to lepo reko !!!

"narani KONJE i nista ne pipaj"

...takve najvise vole ! ;)

Link to post
Share on other sites