Recommended Posts

Danas sam bio kod 15-og majstora i rekao mi ja da su 100% crkle obe lambda sonde. Zvao sam Deltu, jedna kosta 18.800 din!!!

Interesuje me da li moze da se stavi neka univerzalna. Na internetu sa nasao da moj E39 sa M52 motorom i Siemens MS4.1 ECU-om, koristi neke specificne TITANIA lambda onde. Te sonde koristi samo 3% automobila na svetu ( daju kao bolje performanse), a ostalih 97% koristi ZIRCONIUM lambda sonde.

Isao sam u radnju koja prodaje NGK (NTK) lambda sonde i u njihovom katalogu pise da ne prave univerzalnu, nego samo tipsku sondu za njega, i naravno nikad nisu ni uvozili.

Euro auto ima WALKER-ove sonde i u katalogu pise da se moze koristiti i na mom autu, ali ono sto me zbunjuje je to sto ta ista sonda pasuje po njihovom katalogu na sve automobile koje koriste sondu za 4 zice.

Inace, princip rada ove dve sonde je sasvim razlicit, ova titanijumska daje napon na izlazu od 0-5V.

Prepoznaje se po tome sto ima crvenu i zutu zicu i naravno crnu i belu, dok ove cirkonijumske imaju 2 sive i crnu i belu.

Da li da kupim ove Walker-ove?

Mislim da je stvarno mnogo dati za lamda sonde vise od 400 eur!!!

Link to post
Share on other sites