Voznja stranca sa stranim pasosem


Recommended Posts

Ovu pricu sam cuo na nekoliko mesta. Da strani drzavljani mogu voziti kola sa inostranim registracijama u Srbiji, cak i ako se drzavljanstvo vozaca i zemlja u kojoj je auto registrovan ne poklapaju. Napr. da slovenacki drzavljanin vozi auto registrovan u Nemackoj... Ima li neko saznanja i iskustva sa ovime?

Link to post
Share on other sites

To moze.Ako si drzavljanin bilo koze zemlje EU,mozes da vozis kola registrovana u drugoj drzavi(takodje iz EU).

Tako sam bar ja obavesten...

Link to post
Share on other sites

Za medjunarodnu vozacku dozvolu ti je potrebno 2000 dinara, 2 fotografije kao za pasos, vazeca vozacka dozvola, pasos i licna karta. Mozes da izvadis u AMS i vazi najvise 3 godine ili do isteka ove obicne (nacionalne) dozvole.ili odes u amss i pitas ..sve drugo ce ti reci za szabe ali nije muka nikakva.

.

Link to post
Share on other sites

Moze bez problema,samo ti treba kao sto gadafi kaze medjunarodna vozacka i to je to.Ja cesto vozim aute sa ZH tablama i nisam nikad imao probleme i davao sam nasu vozacku na uvid a medjunarodnu mi nisu nikad ni trazili.

Link to post
Share on other sites

mi sa nasim pasosem i medjunarodnom vozackom nemozemo voziti stranca,moze slovenac nemacki auto da vozi jel su i jedni i drugi clanovi EU. Da bi nas covek mogao da vozi kola na str. tablicama morao bi da ima radnu dozvolu te zemlje gde je reg. auto

Link to post
Share on other sites

Sa nasim pasosem moze da se vozi traktor u EU.Moj rodjeni brat ima Spansku licnu kartu i radnu dozvolu i moze da vozi svaki auto iz EU.Ali jedno me interesuje kakvi papiri trebaju da bi se upravljalo vozilom iz Renta-cara recimo u Nemackoj sa nasim pasosem?

Link to post
Share on other sites

C/P sa sajta MUP-a Srbije

Управљање возилом стране регистрације за особе са два држављанства

Не постоје законске сметње да се возилом иностране регистрације, регистрованим на име власника са два држављанства управља у СР Југославији за време привременог боравка.

За управљање моторним возилом на територији СР Југославије потребно је да имате инострану возачку дозволу или медјународну возачку дозволу издату у иностранству, на основу којих исправа можете управљати најдуже шест месеци рачунајући од дана уласка на територију СР Југославије, или југословенску возачку дозволу.

Link to post
Share on other sites
@bojankv036 moze slovenac nemacki auto da vozi jel su i jedni i drugi clanovi EU

moze, ako je kupio auto u nemackoj i vozi ga do slovenije da ga preregistruje, naravno uvek sa sobom KPU. ili ako zivi u D.

C/P sa sajta MUP-a Srbije

Управљање возилом стране регистрације за особе са два држављанства

Не постоје законске сметње да се возилом иностране регистрације, регистрованим на име власника са два држављанства управља у СР Југославији за време привременог боравка.

За управљање моторним возилом на територији СР Југославије потребно је да имате инострану возачку дозволу или медјународну возачку дозволу издату у иностранству, на основу којих исправа можете управљати најдуже шест месеци рачунајући од дана уласка на територију СР Југославије, или југословенску возачку дозволу.

To je to... sve ostalo je carinski prekrsaj.

Link to post
Share on other sites
moze, ako je kupio auto u nemackoj i vozi ga do slovenije da ga preregistruje, naravno uvek sa sobom KPU. ili ako zivi u D.

C/P sa sajta MUP-a Srbije

Управљање возилом стране регистрације за особе са два држављанства

Не постоје законске сметње да се возилом иностране регистрације, регистрованим на име власника са два држављанства управља у СР Југославији за време привременог боравка.

За управљање моторним возилом на територији СР Југославије потребно је да имате инострану возачку дозволу или медјународну возачку дозволу издату у иностранству, на основу којих исправа можете управљати најдуже шест месеци рачунајући од дана уласка на територију СР Југославије, или југословенску возачку дозволу.

To je to... sve ostalo je carinski prekrsaj.

Thnx Djole, bio si od velike pomoci. To sa boravkom od 6 meseci mi je poznato od ranije. Resava se tako sto odes do Batrovaca napravis krug i overis pasos sa novim ulaskom. Znaci bitna je inostrana vozacka.

Link to post
Share on other sites