Recommended Posts

Danas posle nekog vremena,otisao do garaze da upalim auto.Upalim ga ja,prvo je radio lose,nije mogao da slozi,pa kad se malo ugrejao poceo je da radi lepo,i posle nekoliko trenutaka poce ceo da skace.Ceo auto se trese.Probam ja da mu dam gas,a on nece da primi kao da se gusi.Pritisnem jace gas i zacu se neka eksplozija.Posle toga i dalje se trese i ne prima gas kako treba,kao da se za trenutak zagusi,a onda primi.Kasnije u toku dana uzmemo drugar i ja da pogledamo svecice,po neka garava,a i svaka je bila do pola od ulja.Nije mi jasno odakle tu ulje (potop).Pogledam ja antifriz,i vidim da fali bas dosta,iako sam skoro sipao i nisam ga vozio vise od 5km jer nije registrovan.Samo koliko da odemo do druga i to je to.Trosi gorivo kao lud,mislim da je otprilike potrosio 2 litra za najvise 5 km.Uzeo da pogledam merac ulja,kad ulje mnogo veci nivo ima nego sto bi trebalo,a sipka mirise na benzin.Gledao poklopac motora,nesto belo se skupilo po njemu.Ako neko moze da pomogne,sta bi to bilo otrilike i koliko kosta da se cudo popravi,ili meni trenutno draze resenje da ga bacim u Moravu.Hvala unapred

Link to post
Share on other sites

ako ima belo na poklopcu , moguce su dve stvari - kondenzacija ili je pomesao ulje i vodu

pogledaj vodu tj vidi jel ima ulja u njoj i koje je boje tecnost

Link to post
Share on other sites

Pogledaj i ulje koje je boje ako je pomesao vodu tj.ako je voda sisla u karter trbalo bi da bude sive boje.PS ako ce da ga bacas u Moravu bolje ga pokloni meni

Link to post
Share on other sites

j***m TI BMW-A i ko ga izmisli da mi trosi pare.Bio do jednog majstora i dobijem odgovor da kupim 20l benzina i da operem rezervoar,pa da zamenim ulje i svecice,i filter za gorivo,a sve sam to menjao pre 200-300 kilometara (sem svecica koje su menjane ko zna kad).I pitam ga koliko bih mogao da uzmem za njega,on mi rece 3000 najvise.Toliko sam se izbedacio i iznervirao da ne znam sta cu da radim.Sad mi je draze da ga upalim,nego da ga prodam za 3000

Link to post
Share on other sites

Nemoj druze da se ljutis na auto, nije on kri nego majstor koji ti odrzava, popravka ima da ti bas izadje ali kao sto kaze SAJA bolje da to prodas u delove ili da ga das nekom, jeftinije i manje ces da se nerviras.

Link to post
Share on other sites

Kako da prodam nekome pokvaren motor ne ide.Jedino da prodam ono sto je ostalo dobro,menjac,komp,protokomer itd.Posle ovoga ne znam sta cu da uradim.Da li da ga prodam i kupim neku trojku,nemam pojma iznerviran sam pa ne razmisljam trenutno bas najbolje.A da 60kmh cetvrta brzina,trosi 18l

Link to post
Share on other sites

pa druze, skine se cena za motor. Znas sta, jer ako ga budes poceo da popravljas, izacice te dobro i pkus na to dodaj ako je los majstor a dobro uzima kintu, onda si puko. Prodaj to u delove, uzmi kintu i dodaj pa kupi nesto dobro pa sledeci put, pamet u glavu. Opusteno samo, od nerviranja nemas nikakvu vajdu.

Link to post
Share on other sites

...ulje u svecicama posledica curenja na dihtungu dekla, a on je procureo verovatno od patos-gasa, ako je dunuo motor dzaba zamena opet ce da pusti !!! a ako nije dunu jedna zamena istog mozda resi sve probleme...

...1 ocistis i osusis svecice i sve oko njih ! -ako si skoro prao motor bice popravka najeftinija :)

...2 upalis i vidis kako radi i koliko duva na iber ?

...3 obavezno proveri kompjuter da ne pliva u vodi, to ako je bilo ono pranje ma i ako nije

...a benzin u karteru je najverovatnije posledica piskenja neke dizne, ako ne znas sam zovi ili idi kod nekog da ti proveri i to

...dok sve to ne uradis nemoj dzabe se nerviras, a ako i posle svega toga bude problema e onda mozes polako da se izbedacis i vidis koliko volis da vozis BMW !? :huh:

Link to post
Share on other sites

vala miško - ovo JESTE surova realnost - baš tako kako si i napisao - mada meni ovo "smrdi" na poprilicnu havariju- vidis da mu je benzin sjedinjen sa uljem i da je mnogo veci nivo "ulja" u motoru, a i rashladne tecnosti mu kako kaze fali dosta - " ja mislim da si nadrljao totalno" NAŽALOST... :huh:

Link to post
Share on other sites

Hvala drugovi na odgovorima,dalje cu da vidim sta cu i kako.Verovatno ili motor napolje,ili prodaja,mada jos nista nije konacno.Moram da razmislim hladne glave pre nego sto nesto budem uradio.Steta izgleda da ga je stigla tuzna sudbina,i moja teska noga koja je i dovela do ovoga.Sad mirno spava.Dzaba mi ona sedista od M-a.Sad mogu da se sa kompa prebacim u moje M sediste,uzmem trokraki volan i setim se nekih lepih trenutaka provedenih sa ,mojom peticom.Kad se samo setim kakav sam osecaj imao kad sam seo u njega,i kada sam ga prvi put video.Secam se bio je parkiran pored puta,crven presijava,velike Borbet A felna,tabla 260 itd.Setao sam oko njega i gledao sa odusevljenjem,jos kad sam cuo kako radi...Pa kad sam ga doterao cini mi se oktobar ili novembar,rucao sam oko 13 i izasao da perem auto,pa sam ga cistio unutra,polirao i tako do uvece do 21.

Ostadose samo srecna vremena i uspomene na zajednicke trenutke i crveno polje.Sta da se radi zivot ide dalje,videcemo sta ce dalje da se desava,nadam se da ce na kraju sve dobro da ispadne.Sto rece Lemi da kupim nekog japanca,ili sto kaze moja drugarica MAZDICU,ili jos bolje Golfa II 1.6 sa cetiri brzine.HA hah ha pre cu da vozim moju biciklu kojoj ispada lanac na svaka dva metra,nego nekE qurce od auta.Bez obzira sta sam rekao dok sam bio ljut,duboko u dusi i daljE je bio BMW,i uvek ce biti.Hvala jos jedno sto ste se odazvali jer nisam imao koga drugog da pitam za pomoc,i ako nekome nekad budem mogao da pomognem pomoci cu koliko god budem mogao.

POZDRAV

Link to post
Share on other sites

ne znam za tu drugaricu, al ja sam se shalio za japanca! :huh:

samo lagano druze, mozda nije tako strashno kao shto izgleda, sachekaj par dana, mozda reshish probleme, na kraju krajeva mozesh da promenish motor za 4-5 glava, i boli te coshe :)

samo nemoj da se nervirash, ima vremena!

Link to post
Share on other sites

kupis stranca sa istim motorom da valja, prebacis ono sto tebi treba, ostalo raskupusas i prodajes polako i svi zadovoljni. prodajom delova ces povratiti veci deo novaca, ostace ti motor i ispravan iskompletiran auto. garazu vec za raasturanje imas i Bog da te vidi.

Link to post
Share on other sites