Recommended Posts

Postovani interesuje me sledece:

Uvezo bih noviji auto naravno BMW! E sad dvoumim se izmedju E46-320d karavan E46-318i karavan i E39-520d karavan. Interesuje me i kakvi su motori dizel M47 (vidim da ima od 100kw i 110kw) koja je razlika, i oko benzinca M44 i N42 koja je razlika i kakvi su motori i orjentaciono cene servisa i odrzavanje?

Unapred HVALA!!!!!!

Link to post
Share on other sites

Generalno gledano, BMW E39 i E46 modeli sa benzinskim motorom proizvedini od 1. juna 1999.god. su ispunjavali EURO3 standard.

Sto se tice dizel motora, oni proizvedeni posle 1. marta 2000. godine ispunjavaju EURO3 standard.

Najsigurnija varijanta ti je da kontaktiras Deltu i preko broja sasije saznas da li konkretan model ispunjava EURO3 standard. Nisam siguran ali mislim da su tu uslugu naplacivali nesto sitno, 1000 din i oni ti daju zvanican papir sa potvrdom da li je EURO3 ili ne.

Postoji mnogo nedorecenosti u celoj prici kako se kod nas tumaci da li je neki auto EURO3 ili ne kod tih "prelaznih" godista. Ako na primer uvozis auto iz Nemacke i u njegovoj saobracajnoj pise da je auto EURO3, onda ce ti i nasi priznati to. Medjutim, velika je verovatnoca da ne pise EURO3, nego na primer D4 iako je auto proizveden posle onog datuma koji sam napisao. U tom slucaju pises molbu Zavodu za standardizaciju, platis taksu koje je pre 2 godine bila 150 dinara, i cekas da oni "ustanove" da li je tvoj auto EURO3 ili ne. Tada se to cekalo par dana, a cuo sam da se prosle godine na taj papir cekalo i po nekoliko meseci.

E sad, sve ovo bi trebalo da bude neka zvanicna procedura. Znam mnogo ljudi koji su kupili auta sa "euro3" motorima, a toliko je ocigledno da se taj model nikad nije ni pravio sa euro3 motorom, na primer Fiat Bravo se masovno uvozio kao EURO3, a neznam koliko njih je ispunjavalo tu normu.

Posto vidim da si iz Nisa, verovatno si cuo da da je Niski SUP prosle godine oduzeo oko 270 vozila od kojih je vecina oduzeta bas zbog muljaze sa godistima i EURO3 standardom.

Link to post
Share on other sites

...to dal je euro 3 ti nista ne znaci, juri automobile novije od 2000 2001 i nemas brige !

...sto se motora tice kod bmw-a posle 2000 tesko mozes pogresiti, dizel u startu skuplji i kasnije kroz odrzavanje ali se jeftinije vozis, benzinci jeftiniji u startu i u odrzavanju ali vise kosta sama voznja, sve u svemo za prosecnu kilometrazu tu su negde ako planiras da ga zadrzis koju godinu, ako si ispod proseka sto se kilometara tice uzmi benzinca, u suprotnom dizela...

...za prosek uzmi 35-50000km godisnje !

Link to post
Share on other sites