Recommended Posts

Dvosistemac znaci da postoje dva zvucnika,jedan emituje niske frekfencije taj drugi visoke ili nesto izmedju srednjih i visokih (u zavisnosti sta je upotrebljeno)

Trosistemac je potpuna kombinacija emitovanja niskih,srednjih i visokih frekfencija.Ako se broj zvucnika u sistemu poveca to je samo uparivanje jednog od njih...

Bridzovanje- imas dvokanalno pojacalo i jedan woofer,ta dva kanala spajas u jedan,duplira se snaga jer je manji otpor,pojacalo mora da ima skretnicu u zavisnosti koji zvucnik montiras itd,itd mislim ima milijardu stvari...

Eto to ti je najprostije objasnjeno.

Link to post
Share on other sites

Malo potrazi po internetu, imas u tehnomaniji na njihovom sajtu, ali unapred izracunaj koliko ti je isplativo.Plejer , elipse 4000din, woofer bar 5000, pojacalo najjeftinije 5000, kablovi za napajanje,dva zvucnika za napred 2000 din. I naravno vuce struje kao sam djavo, 14,4 ti je napon i kada pojacas muziku osetis promenu u radu motora,a svetla oslabe. A to sto sam ti ja okvirno dao cene ti je najjeftinija varijanta. Drugar prodaje magnatovo pojacalo i band pass kutiju XC 12 200e, skup je to sport.

Link to post
Share on other sites

da se nadovezem i ja.sta iskusniji misle o ovim wooferima?hteo sam napraviti zatvorenu kutiju i ubaciti neki od ovih zvucnika,kutija nebi bila bas velike zapremine,jer nemam mesta tako da basreflex kutiju ne mogu staviti

http://www.tehnomanija.rs/katalog/kenwood-...-kfc-w110s.html

http://www.tehnomanija.rs/katalog/kenwood-...-kfc-w2511.html

http://www.tehnomanija.rs/katalog/kenwood-...-kfc-w3011.html

Link to post
Share on other sites
Da ne otvaram novu temu, pitanje za Borka i Bmwloud-a, u klasi jeftinijih woofera znate li nesto o Pioneer TS-W307 D2 ili Magnat Xpress12, sta je bolje? Ili imate neki bolji predlog do 70 e ?

moj savet JBL GTO 1202D woofer je ubica sta moze da izdrzi i sta moze da pruzi a nije velika razlika u ceni.

Link to post
Share on other sites

a na koju kombinaciju da idem?10" ili 12"

potrebno mi je da ima dobar nas za normalnu upotrebu ,nista takmicarski...mislio sam da napravim zatvorenu kutiju i da mi stoji u gepeku sa leve ili desne strane jos nisam reshio,inace vizim e36.hvala

Link to post
Share on other sites

uzeo sam kenwood w3011

potreban mi je savet kakvu kutiju da koristim?

dali nesto ovako

trunk_new_01.jpg

ili pak ovako

trunk_setup_4.jpg

mislio sam da kombinujem medijapan i poliesterska vlakna.potrebno mi je da kutija bude manjih dimenzija posto imam i bocu u gepeku,tako da kutuja jedino dolazi u obzir da se ugradi u gepek sa leve strane.posto pravim zatvorenu kutiju ,dali da je napunim necim?neko je pominjao neku vunu ili sta vec?hvala

Link to post
Share on other sites

brate nemozes ti da pravis kutiju kako tebi odgovara nego mora da se uzme u obzir frekvencija auto koja litraza odgovara wooferu sto raznik qraca da bi se napravila kutija koja bi dobro radila i sve ti zavisi od pojacala koliko ima snage to je samo ukratko. nista u kutiju nestavljaj jer i to nesto ti smanjuje litrazu kutije!

Link to post
Share on other sites