Recommended Posts

vec se par dana mucim dfa nastelujem ventile na m10 motoru ,i ne uspeva mi ,pa bih zeleo da pitam dali je postupak isti kao na svim drugim motorima ili se to radi na neki drugi nacin,ako je neko upucen da mi kaze

kojim redosledom da idem

Link to post
Share on other sites

hvala druze , veceras ih npaokon nastelovah kako treba ,odstupanja su bila katastrofalna,pogotovo na izduvnim ventilima ,jbg kad sam ih stelovao ja sam to radio direktno na klackalicama , a tu je toliko nepristupacno da nema sanse da ih nastelujes kako treba , nisam znao da to isto moze da se uradi na bregastoj osovini , sad radi ne cujes ga samo prede , a do sad katasrofa kakav je zvuk imao , kao rastimovana violina u rukama amatera

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

I ja imam problem sa ventilima.. Radili su loše, na 3 klipa,prva svećica se kupala u ulju... Ventili su namešteni na 1-3-4-2 , usisni 0,15 izduvni 0,20, ali sad auto neće da upali!Razvodna kapa je bila malo zaokrenuta da bi se skinuo dekl sa ventila,ali je sve vraćeno kako je bilo,a auto neć da upali! Da napomenem da je pre štelovanja auto palio na pola ključa. Sem ventila i razvodne kape nije ništa dirano.

P.S. Nemam hidro ventile!

Može neka pomoć,savet?

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Zanima me koja je okvirna cena za štelovanje ventila? Ili ako nije mnogo komplikovano da li bih to mogao sam da uradim? U pitanju je M10 motor i zanima me jel mora da se menja dihtung poklopca ventila kada se to radi ili može stari da se vrati?

Link to post
Share on other sites

Ali kad ih nastelujes , okreni jedno dva kruga pa onda proveri , i tako nekoliko puta dok svi ne budu jednako nastelovani , jedino ih tako mozes ustelovati da budes siguran da je dobro .

Veoma je jednostavno prestelovati na m10 , samo strpljenja i sve je ok .

Link to post
Share on other sites

Mislim da ofarbam komplet branike, pragove i haubu, na sajtni ima par tackica gde je popustilo i na rubovima, zadnji kraj ispod stop svetala je solidno zardjao, to cu da sredim i to je sve što se limarije tice.

Link to post
Share on other sites

I ja imam problem sa ventilima.. Radili su loše, na 3 klipa,prva svećica se kupala u ulju... Ventili su namešteni na 1-3-4-2 , usisni 0,15 izduvni 0,20, ali sad auto neće da upali!Razvodna kapa je bila malo zaokrenuta da bi se skinuo dekl sa ventila,ali je sve vraćeno kako je bilo,a auto neć da upali! Da napomenem da je pre štelovanja auto palio na pola ključa. Sem ventila i razvodne kape nije ništa dirano.

P.S. Nemam hidro ventile!

Može neka pomoć,savet?

Ili si pretegao ventile ili si sjebo razvodnik.

Link to post
Share on other sites