Recommended Posts

Procitao sam u CKM-u jedan zanimljiv tekst pa sam to resio da to podelim sa vama.Milisim da nije los.

UMECE VOZASTVA

-Samo ja valjam

Zlata vredna stara opservacija glasi otprilike ovako:"Svi koji voze sporije od tebe su idioti,a svi koji voze brze od tebe su je...ni manijaci zbog kojih cemo svi izginuti"Kako nema skoro nikakve sanse da neko vozi skroz istom brzinom kao ti,logicno se zakljucuje da samo ti valjas.Moras iskreno mrzeti sve vozace.

NEPRIJATELJ OSMATRA

Niposto nemoj koristiti zmigavce jer time odajes svoje namere neprijateljima iza i ispred sebe.Zastiti svoju privatnost i pravac kretanja od zlonamernih znatizeljnika.Ponekad ih je pozeljni dodatno zbuniti davanjem levog migavca i skretanjem u desno.

FASISTICKA GENERALIZACIJA

Ljudi iz Rume ne umeju da voze.Kada vidis RU tablice,zaustavi svoje vozilo i sacekaj da ovaj ode dovoljno daleko da bi ti bezbedno nastavio svoju voznju.Vozacke dozvole u opstini Ruma dele se besplatno svakoj osobi koja pred dva svedoka razgovetno izgovori "zelim da vozim motorno vozilo".Osnovni prihod opstine Ruma dolazi id iznajmljivanja smestaja i prehrane osoba koje tu dolaze da bi dobile dozvolu jer ih u maticnim opstinama niko normalan ne bi izdao.

CRVENO SVETLO

Obavezno pogledaj i levo i desno pre nego sto prodjes kroz crveno svetlo.Sto vecom brzinom projuris kroz crveno na raskrsnici manje su sanse da te udari drugi automobil.Time odrzavas bezbednost saobracaja na visokom nivou,sto je bitno

BEZBEDNA RAZDALJINA

Predlozena bezbedna razdaljina izmedju vozila u jednij traci niposto ne sme biti ostvarena.Uvek se nabij u gepek onom ispred sebe jer time sprecavas nekog iz susedne trake da se uguzi izmedju vas i time znacajno ugrozi bezbednost svih.

SIROTINJA VREBA

Pazi na starije automobile i one kojima ocigledno treba poravka ili one ciji vlasnij zudi za novcem kojim bi kupio nov auto.Takvi se uvek guraju napred i naglo koce ne bi li od onog ko ih naguzi naplatili dobru lovu.

VREME JE NOVAC

Kada budes umirao,sigurni ces shvatiti da si zbog sporih refleksa vozaca ispred sebe na semaforima izgubio ukupno 9,4 sekudni zivota.Ko ne krene cim se upali zuto,zasluzio je da umre od raka svega.Spremno drzi ruku na sireni cim stanes iza nekog na semaforu i cekaj.

VESTINA SUVOZASTVA

-KAKO POSTATI SUVOZAC

Suvozac je nesto vise kao vicevozac a ne mora cak ni da ima vozacku dozvolu.Ima neceg dostojanstvenog u voznji na suvozackom mestu.Kako samo suvozas blista u odnosu na luzere pozadi.Evo nekih nepisanih (e sad zapisanih)pravila za ostvarivanje prava na mesto najpogodnije za pogibiju u udesu.

1.Onaj ko prvi jasno kaze "ja sedim naped" ima da sedi napred

2."Ja sedim napred" ne moze se izgovoriti pre nego sto se ugleda automobil.Ovo pravilo je uvedeno zbog slinavaca koji jos za doruckom kenjkaju za mestom napred

3.Samo vozac ima moc da ospori pravo prvojavljenog na prednje sediste.Ovo pravilo je uvedeno aktom iz 1987 da bi se omogucilo ruznom drugaru da predje pozadi kako bi na njegovo mesto sela dobra riba.

4.nakon odredjivanja suvozaca,vrsi se brzinski konkurs za preostala mesta.Najsporijem ostaje mesto u sredini na zadnjem sedistu.

5.Ukoliko je vlasnik pijan ili na drugi nacin onemogucen da upravlja vozilom,automatski mu se dodeljuje pocasno suvozacko mesto.

6.Ukoliko se u kolima nalazi ljubavni par+vozac,obavezno jedno od njih dvoje mora da bude napred jer niko nece da izigrava sofera dvoma koji se zvalave i vacare pozadi.

7.Duznost suvozaca je da motri na radare,pandurske patrole i kamere jer vozac mora da se usresredi na jurcanje.Ukoliko dodje do naplate bilo kakve kazne suvozac mora da je plati.

8.Suvozac koji sebi da za pravo da kriticki komentarise vozacevu voznju upucuje se na srednju poziciju na zadnjem sedistu,ili u tezim slucajevima udaljava iz vozila.

9.Suvozac pita prolaznike za direkcije,narucuje u restoranu za poneti,otvara kapiju,garazu i placa putarinu.

10.Ako je neko obucen u kostim zeca,bumbara ili gusara automatski dobija suvozacko mesto.

11.Ako se putuje u automobilu sa samo troja vrata,suvozeva je duznost da omoguce podizanje sedista za prolazak pozadi,bez obzira na vremenske uslove

photo0340.th.jpg

Link to post
Share on other sites

E ovo je super, gde si samo ovo iskopao :)

E ovo za RU nije daleko od istine veruj mi. Cesto sam na putu i njih sve kao da uce da se uvek vozi prvom slobodnom LEVOM trakom ma kojom se brzimnom kretali, i nikako se ne pomerati do zeljenog iskljucenja. I to je vecina. Cast izuzecima..

Link to post
Share on other sites