Recommended Posts

molim za pomoc oko klime rec je o modelu m20 2.0 E34

preko leta mi je non stop grejao, kao da je neka klapna ostala otvorena i topao vazduh iz motora mi je grejao instrumen tablu!

sad nece da radi tj nece da greje a kamoli da hladi....

sta da radim jer zna neko od vas ko to dobro radi????

Link to post
Share on other sites

Ventili za grejanje. Ili slavinice kako ih neki zovu. To su ti mali elektromagneti koji otvaraju i zatvaraju klapne. Nalaze se odmah do kutije sa osiguracima. do njih dolazi konektor sa tri zice. proveri prvo imaju li kontakt dobar. Reci da li ti je auto klima (ona sa potenciometrima) ili ona mehanicka sa sajlama? hoce i to jako cesto da zeza sam panela auto klime. Kompresor nema nikakve veze sa time, kao i da li imas freona ili ne.

E da vidi jos nesto, ti ventili za grejanje-hladjenje hoce i da zaglave. Kada upalis i ugasis auto cuces ih kako "cakcu" ono cak-cak, hoce oni i da se zaglave i da zapeknu od kamenca. Pokusaj i da ih lupis malo, mada slaba vajda od tog lupkanja.

Link to post
Share on other sites

freona ima kao i kompresor idto je nov a moguce je da su ti ventili isto mi je komsija to rekao pre neki dan i cuje se ponekad to "cak-cak", otprilike odma iza instrument table...i klima je sa potenciometrima.....hvala....

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

napunjen freon, promenjeni elektromagnetni ventili i opet mi greje ko lud........

evo i slike

DSC06409.JPG

crvene strelice su mesta gde greje

plava jedino gde hladi

a zelene su sta ja sve popalim kad ukljucim klimu.....

Tako da lepo vas molim za pomoc jer me to strasno nervira,i ako tako isto znate nekog dobro majstora za auto klimu

hvala puno unapred

Link to post
Share on other sites

pa znam sta mi je max rekao i imao sam neispravne ventile zamenio sam ih i opet sve isto

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

problem resen, u pitanju je klapna za toplu vodu, zaribala je , ostala otvorena, zatvorio sam je i sad se vozim ko covek...xexexexe...

Link to post
Share on other sites