Plastika ispod volana


Recommended Posts

Zdravo. Da li neko zna zasto mi "zuji" ona plastika ispod volana na velikim obrtajima u voznji ? Meni se cini kao da je volan vibrira pa da njegov kardan udara u nju. Sta mislite ?

Link to post
Share on other sites

moguce je , samo ti nama kazi da li si siguran da ti volan vibrira ili ti se samo cini , a moguce je da je problem u najobicnijem dotezivanju

Link to post
Share on other sites

moguce je , samo ti nama kazi da li si siguran da ti volan vibrira ili ti se samo cini , a moguce je da je problem u najobicnijem dotezivanju

Pa vibrira malkice.Prvo sam mislio da je trap,bio sam na centriranje(kazali da je bio rastelovan) i primeti se u voznji,dosta je stabilniji,ali platika se i dalje cuje... Jel bi mogao da mi kazes sta to treba da se zategne ?

Link to post
Share on other sites

upravo tako , mozda je bio kod elektricara ili imao neku popravku pa majstor nije lepo zategao , vidi pa javi

Link to post
Share on other sites

E probao sam da zategnem i izgleda da je popustio navoj u plastici,sraf se vrti i nikako ne moze da se zategne do kraja... ali manje zvrji od kada sam to malo zategao.

Imam jos jedno pitanje(znam da bi trebalo da postavim novi topic ali ajde...) Ispod predjene kilometraze,znate da ima onaj displej gde se ocrtavaju oni kvadratici za menjanje ulja,e ranije su se ocrtavali uvek dok sam vozio i to 3 kvadratica na sredini onih linija,od skora vise se uopste ne prikazuju ni kvadratici ni linije dok motor radi(stoji malo na pocetku i ugase se),jedino se vide dok je na kontaktu . Hvala

Link to post
Share on other sites

mislis na oil service?????

Link to post
Share on other sites

no problemo , tu smo da pomognemo

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

E sto se tice one plasike ispod volana. Juce sam krenuo u popravku... Prvo sam skinuo donji deo,taman se ponadao da je to kad ono na 4x obrtaja isto,zuji ko ludo. U to vreme dolazi mi cale i kaze on meni da je to sigurno sat.E tada sam resio da skinem i sat... Skinem ti ja sat,opet isto. Poludeo sam. Tek onda sam skinuo i onu gornju plasiku,ne da sam se namucio da je skinem.Krenem ja u turazu kad ono ne zuju. Provalio sam da to zadnji deo plastike(onaj rub sto ide u instrument tablu) udara u tablu. Problem sam resio tako sto sam izolir traku zalepio na taj rub(dva kruga). Tako da ako se nekom desava isti problem verovano je to...

Link to post
Share on other sites

znaci nema vise zujanja???

Link to post
Share on other sites