Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ali ružno pače vremenom postaj LABUD :preved: tako da...

Ovako, pre svega: EXTRA SAM SE ZALJUBIO u auto, FENOMENALAN JE!!!!

Ali ima i svojih mana, vec sam se dogovorio sa jednim prijateljem iz Batajnice da mi sredi nesto...

Evo sta mu fali:

menjac mi se ne svidja, pretpostavljam da su vile u pitanju...

kocnice su mu tvrde, imam osećaj kao da neće zakočiti na vreme...

štuca u trecoj, raspršivač gasa moram sreditit

kad je hladan i upali se gasi se, verovarno nešto da se našteluje, ne znam šta, ako neko zna nek mi kaže :preved:

i iz priloženih fotki može se videti da su mu krila i farba na gepeku u k.... , naravno unutra moram muziku odraditi i promeniti sedišta, vozačevo je u jako lošem stanju...

Sve u svemu, jako lep autić i mogu vam reći da sam oduševljen, jako je dobar osećaj voziti ga...

Link to post
Share on other sites

Simpatican autic i ima dosta da se radi :preved: Savetovao bih ti da ne skrtaris na limariji. Ono trulo krilo baci i zameni novim, a tako uradi na svakom delu gde je rdja pocela da ga jede.

Link to post
Share on other sites

Što se limarije tiče sve je dobro sem krila i gepeka, na gepeku i počeo da hmmmm izbacuje balončiće ako me razumeš, počeo je da bubri... U svakom slučaju te dve stvari pod obavezno završavam, a onda pre farbanja i malo utegnuti ostatak, ufff, samo da polako stanem na noge, sve pare sam dao na njega :preved:

U sredu ću videti kad kako i gde ću tačno odraditi te mehaničke nedostatke, na neki revers :preved: pa polako...

Ajde jel neko zna cene za:

Ležaj (zadnji) čini mi se da jo otišao

Vile u menjaču

Sve kočnice, redovne ništa specijalno

Interesuje me odokativno, da znam. Ili još bolje ako neko zna i kontakt gde mogu nabaviti iste...

Link to post
Share on other sites

Zvao sam ovaj centar u Sarajevskoj, e sad, ja ne znam da li imam nazad disk ili doboš???

Ako imam doboš je oko 3000, a ako imam disk oko 4000 din po komadu...

Još jedno pitanje, kad ga ujutru palim na gas, moram da doooobro zagrejem motor inače će mi se ugasiti, obrtaji mu padnu ispod 1000 i kad dođu oko 800 pali se lampica za akumulator i ako nije zagrejan ugasi se, a ako je zagrejan radi kao da ga slabo turiram, jel zna neko u čemu je problem?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Aj da dignem moju temu iz mrtvih :shok:

Urađeno:

- ubačena centralna konzola (mesto za radio i pepeljaru :) )

- sređeno paljenje i naštelovan plin (pali kao zmaj, ne padaju mu obrtaji više i ne gasi se)

- stavljeni novi diskovi i pločice

- stavljene nove pakne

- stavljene 4 nove gume (Tigar sigura 175/65/13)

U ponedeljak se sređuje letva volana (remont ako može, a ako ne zovem druga Alpinca za polovnu) i pošto mi je pukao deo karoserije za koji se vezuje desno rame sređuju se ti ćoškovi (i levi idesni) i stavlja se novo desno rame...

To je za sad sve, posle toga prelazim na fazu pod nazivom "tehnički i registracija" :shok:

U petak sad mi dolazi taj brat limar iz sela kod nas, pa će mi i pregledati auto i dati neku "ocenu ne/kvaliteta limarije" i reći kol'ko para :ok:

Nahvataću i komšiju koji radi tapaciranje nameštaja (radi i kola) da vidim za presvlačenje sedišta...

Napreduje se :shok:

Kad budem uradio nešto vidno, slikam i postavljam :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Remontovana letva (70eu) i sređen koš, sve zavareno i pojačano (50eu)

Sad u subotu sređujem sva 4 žmigavca tastar (ubacujem od kocke, moj ostaje za ukras :lol2: ), sređujem svetlo u kabini i verovatno ubacujem duga svetla u unutrašnje farove, možda, ali možda tu maglenke stavim, videću :e30:

Posle ovog sledi mrtva registracija :lol2: i štekanje za limariju, celu cu je raditi kod burazera, tako da će do NG da zablista :lol2: :) :)

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Aj da živnem temu iz mrtvih... OPET :P

01.05. u 4h ujutru me na sred Futoške raskrsnice pokupio taxista, zveknuo me nazad desno, tačno iza desnog točka... Sredio sam osiguranje, izvukao sam 47.000 din i već nedelju dana je auto na sređivanju limarije kod brata u Trsteniku, za mesec dana cenim da će mi ga vratiti sa zamenjenim krilima, kompletno sređene limarije i ofarban B)

Inače, što se tog sudara tiče, ništa strašno nije bilo samo ne smem nikog nazad da vozim jer češe lim, i neka gumena cev kod zadnjeg desnog točka je pukla, ali i sa svim tim auto je vožem mesec dana, tako da ništa strašno nije, ali sam malo iscimao osiguranje da mi je točak uvučen, itd...

Tako da za mesec dana pravim FOTO SESHON jer je još jedan E21 VAĆEN U ŽIVOT!!!

:dance3: :dance3: :friends: :hunter: :worshipbmwts9:

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

moj prvi bmw bio je e21 315 koliko me je kostao samo prvo 3 menjaca sam kupio jer svi ostanu u brzini i ne vrei na kraju kupio od titanice i taj bio odlican kardan poluosovine letva volana itd itd nikad kraja ulaganju i na kraju ga prodam ali je stvarno lep osecaj voziti ga :dance3:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Uffff, sere mi se od ovakvih komentara...

By the Way- BMW e21 315 82'god JE SREĐEN :) :preved: :e30: :dance3:

Sređena je KOMPLET limarija tako da kad ga slikam biće i dokaza za to ;)

Ponosan sam na moje sokoćalo, pre dva dana smo se vratili on, ja i moja lepša polovina sa proputovanja kroz Srbiju, prešli skoro 900km za 3 dana i lepo se pokazao, preticao, letao u krivine, Ibarska je kao pravljena za njega ;) potrošio 80l plina, ma lutka :)

Link to post
Share on other sites