Recommended Posts

Imam 318iS e30 90-o god.Elem,cudno radi na leru,varira izmedju 800 i 1200 obrtaja,to je pocelo da se desava od skora,zadnjih mozda 1000km.I recimo kada je hladan,upalim ga,on ume i da se ugasi ili mu variraju obrtaji od 500 do 2000,tako nekih 20-ak sekudni i onda sastavi rad,ali opet varira izmedju 800 i 1200rpm,dok ranije,pre ove zime je radio perfektno,konstanto drzao na 1000rpm i kada je hladan kada pali,rad sastavi u par sekundi...Do cega bi moglo to biti???

Link to post
Share on other sites

Dok ne dobijes neki konkretan odgovor pogledaj sam u ovoj Rubrici sta se pisalo na ovu temu...Naslovi su takvi da mozes sam da prepoznas svoj problem (Nemiran rad na leru, Trokira...i sl)....pozdrav :(

Link to post
Share on other sites

i meni je nekad varirao izmedju 800 i 1200 kad je hladan a nekad ne,pitao sam se mesec dana sto tako radi dok nisam ukapirao da to radi samo kad ukljucim grejac zadnjeg stakla.

Link to post
Share on other sites

Zeza te icv , ako se tako ponasa na benzinu, ako vozis na plin razstelovao ti se uredjaj.... A 1000 obrtaja nije normalan broj obrtaja na leru ...Treba da bude oko 750 o/min

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nisam mogao ranije da javim,ali evo,bolje ikad nego nikad...

Skinuo sam protokomer,ocistio ga,skinuo ICV i ocistio (hvala Transporteru za DIY za ICV) i auto je opet potpuno isto radio)...Dok na kraju nisam video da je vakum crevo puklo na spoju i tu je vuko fals vazduh,puklo je duzine 1cm mozda i jedva se videlo,kada sam zamenio crevo,auto je upalio kako treba i i sada radi perfektno...

Hvala svima na pomoci...

Link to post
Share on other sites
Kako si cistio protokomer i ICV?

Nitro razredjivacem i krpom protokomer,a ICV VD-om poprskao,obrisao krpom po savetu drugara i malo vozikao auto u blokadu...Mada,nije bilo potrebe za tim,jer problem nije bio u tome,nego u vakum crevu koje je puklo...

Link to post
Share on other sites