Recommended Posts

u pitanju je e46 318i

kada pritisnem dugme na kljucu za odkljucavanje nece da mi se odkljuca auto nego se samo svijetlo upali...

kada kljucem odkljucam otvore se samo moja vrata a sva ostala ostanu zakljucana...

tako po par minuta i onda jedno vrijeme bude sve ok.

zakljucavanje i otvaranje gjepeka je uvijek ok.

ima li iko ideju sta bi moglo biti?

Link to post
Share on other sites

Imao sam slican problem. Nisam moga da zakljucam vrata, samo svijetlo je radilo.

U pitanju je bila baterija. Stavio sam novu i sve OK.

Ja sam cuo da ovi noviji BMWi pune bateriju kljuca, ali recimo kad ona oslabi, sama gubi struju dok je u tvom dzepu, i prvo otkljucavanje je bezuspjesno. Kad udjes u auto i vozis malo, valjda malo ga puni i radi za neko vrijeme. Onda opet preko noci oslabi.

A sta se desava ako kljucem otkljucas 2 puta brzo?

Link to post
Share on other sites

Moze bit da je problem u GM5. To je modul koji kontrolise podizace stakala i centralnu. Nov kosta oko 400 eura, plus programiranje.

Unutra ima 6 rileja, 4 su Siemens a dva sy, Tyco. Ova dva Tyco kontrolisu centralnu, jedan kontrolise zakljucavanje a drugi otkljucavanje.

Ako si frajer i uocis to odmah, otvoris to i ocistis sa contact sprejem. Ako ga ostavis tako onda ti ne gine cijeli modul jer ova dva kod nas ne mogu da se nadju:

ad331.jpg

Inace to je mana e46.

Daj Boze da je flet kljuca u pitanju.

Link to post
Share on other sites

Vidis li samo kakve su p***e u BMW-u. Stave Siemens rileje za podizace, a Tyco za centralnu. Ovi Siemens vrse istu funkciju kao ovi Tyco, znaci mogli su da stave svih 6 Siemens, ali ne, tako nece biti kvarova. Tyco je jedna propala kineska firma ali fabrika je u Portugaliji.

Link to post
Share on other sites
Nov kosta oko 400 eura, plus programiranje.

ima da ga odkljucavam na kljuc :lol: ;) :sarcastic_hand:

ali buni me sto je sve ok samo ponekad zaebava...i normalno se zakljucava samo nece ponekad da se odkljuca...

zaebava par minuta i onda opet sve ok!

Link to post
Share on other sites

ja pojma nemam oko te struje i nikada mi u zivotu nece biti jasna!!!

ima li iko ideju sta moze da mi cakce iznad suvazacevih nogu kada svirnem ili kada upalim maglenke?

ne cakce stalno nego samo jednom cakne...cak!!! :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Imam sličan problem sa ključem. Dešava se da neće da otključa ili zaključa dok ga ne pritisnem jedno dvadesetak puta. Nakon toga radi normalno. I najgore je to što mi je to jedini ključ. Doduše imam još jedan od nekog drugog E46 koji sam kodirao da mogu da ga koristim bar za centralnu bravu i on radi fino.

Vodi računa da su ključevi takvi da moraju da se seku da bi se otvorili i zamenila baterija. Imaš lepo objašnjen proces na E46fanatics.com, u slici i reči.

Daj Bože da je samo do baterije.

Link to post
Share on other sites