Recommended Posts

Dakle, kako je vreme prolazilo ručica menjača je dobijala sve veći hod, neprecizan je dosta i kad se ubaci u brzinu, bilo koju, laik bi rekao da je u leru. Ja se skoro navikao, al mi ponekad smeta jer sam navikao da mi sve bude ok na autu, pa sam rešio to da sredim.

Zanima me da li je neko to već sredjivao i ako jeste da li može da pojasni.

Predpostavljam da je problem u vezi ručice sa polugama, pošto sam pročitao da je neko imao problem sa e34 ili nekom starijom 5icom.

Pozdrav. Bane. :declare:

Link to post
Share on other sites

Prvo skini rucicu menjaca, pa vidi da nije problem u toj polugi koja ide od salt hebla,

ako je stari tip mogu osigurac i guma koja je unutra da ispadnu pa da prave problem,

a ako ne, onda na dizalicu i lako ces ustanoviti gde je luft.

Mozda samo treba da dotegnes 2 imbus srafa na menjacu.

Link to post
Share on other sites

Ok. Hvala na brzom odgovoru! kad pocne prolece, ali stvarno kada pocne, pokusacu da tako reshim problem. Hvala. Naravno ako ima neko neshto da doda, ne mora da se ustrucava. Poz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dakle stiglo je prolece! :)

Demontirao sam kompletan birac brzina. Ceo onaj limeni deo na kome se drzi ručica za menjanje brzina je ishao napred-nazad, levo-desno, pa predpostavljam da je tu najveci problem. Takodje mi je falio i jedan uskocnik ili zeger na prenosnoj shipci.

Takodje su mi pukli nosaci limenog dela, :dance3: levi i desni, oni koju su pravougaonog poprecnog preseka, sa dve rupe postavljene normalno, guma je ok.

Dakle, ZANIMA ME DA LI I GDE MOGU DA SE KUPE TI MALI NOSACI ILI GDE MOGU DA SE NAPRAVE. PROBLEM JE OKO PRAVLJENJA, JER NE ZNAM TACNE DIMENZIJE DELA, POSHTO FALI PARCE.

Sam nosac se srafi u limeni nosac, kljuc 10 i u menjac inbus kljuc.

Zanima me da li neko zna gde se nalazi onaj breg koji se preskace kada ubacujem u rikverc, jer treba dosta snage preskociti breg. Poz. Bane.

Link to post
Share on other sites

Ok, hvala na info. Ako neko ima neku fotku ili skicu, sklopini tog dela menjaca znacilo bi mi.

Link to post
Share on other sites

Birac brzna je sredjen. Nashao sam srugara koji mi je napravio delove koji su bilo oshteceni.

Moze close.

Poz..

;)

Link to post
Share on other sites