Recommended Posts

Farovi su farbicki bosh, a matirali su od vremena.. Sigurno postoji neka pasta za poliranje ili neko slicno resenje..

Pitam da ne bi eksperimentisao i zaj*bo farove B)

Link to post
Share on other sites

LJudi, Ja sam polirao orginalne farove na E36, one stare sa angel eyes, ispali su kao novi. Skinuo sve rasklopio, plasticne delove potopio u toplu vodu ( untra kombinacija MERIX-a i FERI-ja, i posle pola sata sve oprao sa cetkicom za zube, a stakla ispolirao sa spoljne i unutrasnje strane sa polirkom za auto ( masina i pasta). Nakon toga stakla ocistio sa MER-om i novinom i sve sklopio. Farovi su ispali bukvalno kao novi.

Link to post
Share on other sites

Ja sam reparirao farove na mojoj ex E36, sve se lepo i lako skida i odvaja samo treba da gledas i da pazis i to ces videti tek kad krenes da rasklapas, tu crnu plastiku sam farbao crnim mat sprejem, staklo fara sam polirao pastom za poliranje i krpicom, a unutrasnje okruglo staklo za kratko svetlo sam izbacio, tako da je socivo bilo golo i nocu je izgledalo kao na E46.Nazaost nemam slike ali pitaj za detalje slobodno.

Link to post
Share on other sites
@babic

i meni je to prvo palo na pamet :preved:

@leon63

far.png

1: Ovo staklo slobodno skini , extra izgleda.

2: Ove zabice nategni prema spolja i polako odvoji far na dva dela.

653714far.png

Link to post
Share on other sites

Ok. Skinuo sam taj prednji deo sa zabicama,sto se odvaja od zadnjeg dela fara. E mene zanima kako da odvojim taj prednji deo(staklo i plastika),ako razumes na sta mislim..

Koju si pastu koristio za poliranje,za sta sluzi ?

Link to post
Share on other sites

E to je malko zajebano, najbolje je u vreloj vodi ali nemoj da far stavis u kljucalu vodu nego u mlaku pa da se postepeno zagreva inace ce puci.kad voda bude bas vrela onda malo izvadis iz vode pa probas i tako na 1 minut inace moze ta plastika da se deformise, taj silikon sto spaja far i plastiku ce biti sve meksi i razvlacice se.

Link to post
Share on other sites

Sve Ti je Alex lepo objasnio. Samo mozes umesto vrele vode fen za skidanje nalepnica i to je dobra varijanta. Cak mislim da je bolja i od vode...

Link to post
Share on other sites
1: Ovo staklo slobodno skini , extra izgleda.

2: Ove zabice nategni prema spolja i polako odvoji far na dva dela.

ja sam na svog bio skinuo to unutrsanje staklo, al bolja je svjetlost kad se ne skida, tako da sam ga vratio....

Link to post
Share on other sites

Hajde pa slikaj i postavi u "uradi sam", sigurno ce nekome nakada koristiti. STEP BY STEP...

Link to post
Share on other sites