Par pitanja u vezi inst. table


Recommended Posts

img756.jpg[/url][/img]

img757.jpg[/url][/img]

E ovako treba mi pomoc oko ovog.

1.Pod brojem 1 ne znam sta je ovo i cemu sluzi. ne svetli ne daje nikakve informacije, kao neki senzor za svetlost.

2. Vidim kao nesto za sva 4 zmigavca, takodje ne svetli. stavio sam lampicu pozadi i nista. ne pali se uopste

3.EML ne znam sta je to verovatno to nemam na autu ali me zanimalo za sta je

na drugoj slici

4. ne znam sta je ovo pod ovim brojem

5. CODE cemu sluzi taj kod mogu li nesto da zeznem ako cackam

6. Za kruzenje vazduha, ali zasto mi pali klimu kada ukljucim njega

Hvala u napred

Pozdrav!

Link to post
Share on other sites

1. senzor jacine svijetlosti na display-u instrumentable. Testiraj ga, kad padne mrak, upalis auto i priblizavas mu rucnu lampu, senzor ce odmah povecat intenzitet svijetla na display.

2. Kad vuces prikolicu, ta sijalica se pali sa zmigavcima.

3. EML - Electronic Malfunction Light - to svijetli kad imas el. problem, senzor ili nesto slicno.

4. To je takozvani Photo transistor, vrsi istu funkciju kao senzor pod br. 1.

5. Kad imas aktiviran CODE, LED dioda blinka za 36 sati posle zakljucavanja. Kad je CODE aktiviran, svaki put kad stavis kljuc u bravi, a da prije toga neko je dirao vrata, radio ili haubu, ili mozda je neko pokusao da ti upali motor, LED treba da blinka 10 sec. Svaki put kad okrenes kljuc u poz. 1 ili 2, gong se cuje jedan put, a na display ti se pojavljuje ----. Uneses code i upalis auto. Ako 3 puta uneses pogresnu cifru, alarm ce da svira za 30 sec.

6. To je made in BMW, kako oni kazu, kad ukljucis recirkulaciju, A/C treba da se aktivira da ti vazduh bude svjeziji.

Link to post
Share on other sites

stavka br. 3.

The Electronic Throttle Control System (EML) regulates the operation of the throttle valve(s).

ti si chovek koji bolje razume engleski od maternjeg jezika pa sam ti iskopao znachenje na netu

a kakav sam ja drugar? B)

Link to post
Share on other sites