Do it your self


Recommended Posts

Znam da se dosta ljudi raspitivalo, gde i po kojoj ceni moze da se nabavi karbonoski znak za haubu i da su cene oko 20 € po komadu. Meni se iskreno svideo i resio sam sam da ga napravim. Za ovaj poduhvat potrebno je sledece

1. Makaze,

2. Shestar,

3. Skalpel i

4. Karbon folija ( Ako imate Batu za druga, dobijete je gratis)

21032009252.jpg

Skinuti stari znak ocistite

21032009253.jpg

Nacin secenja. Sestarom opisete sa druge strane folije polukrug poluprecnika 23 mm i isecete jednu cetvrtinu kruznice, zatim ostatak nalepljene folije ( onaj beli papir), sluzice Vam kao sablon i njega prekopirate u jos 3 primerka i iste polako isecete i nalepite

Moze i krug precnika 46mm, pa ga isecete na 4 dela.

21032009255.jpg

evo kako je ispao jedan znak

21032009254.jpg

I na kraju oba znaka

21032009256.jpg

Uzivajte u svome umecu.

P.S. Folije sam vidjao po auto pijacama ( za one koji nemaju Batu za druga).

Link to post
Share on other sites

Hocu bezbojnim sprejom. Nego sam radio popodne, a radnje ne rade. Sledece sedmice.

Link to post
Share on other sites

ja sam isto stavio ove folije,za nepoverovati,skoro 2 godine se drze,prezivele 2 zime i dalje kao nove,nisam lakirao,samo nalepio

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

da se nadovezem .evo pored amblema za haubu odradio sam i cepove za feluge ,isti princip kao i za haubu

DSC01309.jpg

pored toga jako me nerviralo sto su lajsne na pragovima bile sa pokidanim aluminiumskim trakama pa sam resio i to da uradim u istom fazonu

DSC01305.jpgDSC01310.jpgDSC01308.jpg

Link to post
Share on other sites

DSC01318.jpg

evo malo sam experimentisao sa viskom carbonske f. mozda ce nekom da se svidja .

mislim da bi dobro isilo sa carbonskim M retrovizorima

Link to post
Share on other sites

ako odradis i retrovizore, onda ces se dohvatiti i brava na vratima, hmmm, nemojmo preterivati sa karbonom, zna da bude muka od njega.

Link to post
Share on other sites

kakva muka :lol: ? cisto sam probao na jednoj strani da vidim kako izgleda .. ne odudara nesto mnogo na crnoj boji i nije nesto napadno a sa retrovizorima mislim da bi bio ok cisto da ih istakne dok sa bravicama mozda previse .

Link to post
Share on other sites

pa sta znam, ne stoji mu lose ovo na stubovima - bas zbog crne boje - u pravu si, a retrovizore probaj pa vidi hoce li se to tebi svideti. ( valjda moze sa njih lako da se skine ako nisi zadovoljan? )

Link to post
Share on other sites

probacu na M-ovim retrovizorima kada stignu mada to je ebacina od posla ,mora folija da se greje da bi se lepo rastegla i uzela formu

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Otidji u barbare koje prodaju plastificirane folije, tamo ima sigurno. Folija dimenzija 10 x 100 cm je oko 100 dinara.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

uradio sam znak sa karbonom,isto na ona plava polja...nisam bas nesto posebno uradio,ali lepo izgleda

moracu uzmem jos folije pa da uradim ponovo u milimetar :P

Link to post
Share on other sites