Bord za E36


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da sa plavog sam ubo novi pin na pin 10

a sa belog one 3 zice upario sam ih po boji kao sto je na shemi

stim sto je kod mene na pin 21 vec bila belo crna zica i samo sam spojio ovu od borda na nju

Link to post
Share on other sites

evo,ponovo sam sve skidao i proveravao,sveje oziceno kako treba,sa plavog dzeka pin 10

sa belog su korisceni pin 21 pin 11 i pin 12... kao po shemi,,,,ali i dalje na bordu ne iscitava brzinu,ne iscitava potrosnju ,ne iscitava trip 1 & 2

jedino sto je se range sa 107km promenio na 108km

Link to post
Share on other sites

Ako ti engleski nije problem imas na bimmersforum negde u delu o e36ticama temu na dosta strana o dvorednom bordu, ugradjivanju , problemima itd... Jbg obrisao sam linkove vezane za e36-tice.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ok Wice,mada i dalje mi nista nije jasno. Ne znam sta je CHECK CONTOL MODULE, CHIME, START/CHARGE SYS, X17 BLUE CONNECTOR i X16 WHITE CONNECTOR. Ako znas brate pojasni mi malo detaljnije. Kupio sam i bord(kao na slici http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E36-3-Series-Board-Computer-/180682446998 i senzor temparature,sve sam uzeo,ali nikako ne mogu da skontam sta se kako povezuje. Kontam da sam dosadan...ali molim te pomagaj. :)

Link to post
Share on other sites

evo ti sema

shemazaboarddvoredni.jpg

povezujes samo ovaj gornji dzek

chime ti je onaj zvucnik iznad papuce kvacila,treba ti senzor temperature ide u tunel iza branika, ostalo su moduli koji su iza kasete sa desne strane,,,,

mada ako ces samo sat da ti radi povezi ove +eve minus, i to je to,senzor temperature kada povezes radice ti i temperatura, moze i bez gonga (chime) samo ti onda nece pistati kada temp padne ispod 3 stepena.

Link to post
Share on other sites

Hey Wice,jos jedno pitanje,ja zelim da mi bord pokazuje temperaturu,sat i da pisti kad temp. padne ispod 3 stepena....kazi mi da li u mom slucaju ima potrebe da povezujem Check Control Module, Start/Charge Sys, Blue Connector,White Connector i exterior i interior lights?

Link to post
Share on other sites

mislim da ne mora,najlakse probaj na stolu,ali trebas povezati gong i senzor temperature sigurno i one kablove od napajanja...dosta od onih kablova je vec oziceno jer se koriste i za dvoredni bord pa zbog toga

Link to post
Share on other sites

evo ti sema

shemazaboarddvoredni.jpg

povezujes samo ovaj gornji dzek

chime ti je onaj zvucnik iznad papuce kvacila,treba ti senzor temperature ide u tunel iza branika, ostalo su moduli koji su iza kasete sa desne strane,,,,

mada ako ces samo sat da ti radi povezi ove +eve minus, i to je to,senzor temperature kada povezes radice ti i temperatura, moze i bez gonga (chime) samo ti onda nece pistati kada temp padne ispod 3 stepena.

wice ,objasni tacnije ono/u tunel iza branika/posto treba da skinem sa drugog auta

Link to post
Share on other sites

Hey Wice,jos jedno pitanje,ja zelim da mi bord pokazuje temperaturu,sat i da pisti kad temp. padne ispod 3 stepena....kazi mi da li u mom slucaju ima potrebe da povezujem Check Control Module, Start/Charge Sys, Blue Connector,White Connector i exterior i interior lights?

ako nemas nikakve zice ukradi struju sa muzike tu imas i kontakt plus i stalni plus i masu a i najblize ti je

Link to post
Share on other sites

ljudi sve mi je jasno samo me interesuje gde idu zice sa pina 5 i 7 na njima nepise na koi pin idu nego SPLICE neznam sta to znaci,ako moze objasnjenje bio bi zahvalan.hvala

oba ta pina idu na X16 WHITE CONECTOR,ZNACI 5 I 7 SPLICE ? unapred zahvalan

Link to post
Share on other sites

i jos nesto kako da znam koji je PIN prvi a koji zadnji na X16 i X17 CONECTORU

za X1070 i X1071 sam nasao na netu odakle se racuna,ali za ove neznam.ako neko zna bio bi zahvalan i da pocnem da montiram.

Link to post
Share on other sites

Kada izvuces dzek iz table skines plastiku sa zadnjeg dela dzeka gde ulaze sve zice u dzek i tu ti je svako polje oznaceno brojem.Moguce da su neka polja slobodna,tako je bar bilo kod mene pa sam zicu direkno zabo u dzek.Nadam se da sam bio od pomoci

Link to post
Share on other sites

e ako pise to je uredu,znam kako se rasklapaju konektori ali nisam znao da pise na njemu koji je koji,pa samim tim nisam hteo da se upustam u rasklapanje a da neznam.

najlepse hvala,a sad samo da dodjem sa posla i ARBAJT :)

Link to post
Share on other sites