Recommended Posts

@ TOKYO Pa rekao sam ti da ga rasturam i restauriram a to dal sam lud ili ne vreme ce pokazati....ma niko narmalan u ovoj krizi to ne radi znaci sigurno sam lud.....hahahah.

@ ///Misic : Imam vec spremne siroke felne sa dosta visokom gumom ( 225-45/16 ) pa prema njima i pravim rubove , a i amortizeri i opruge ukoro stizu tako da ce sve da se proba...nego jel pala cena onom Mtehnik II volanu? ;) ...ili je mozda skocila?

Koja bi bila realna cena po tebi?

Reci da vidim kako razmišljaš?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da nije malo previsoka ta guma 225/45 na kocak ?

kod men idu 205/45 na 9j nazad i 195/45 na 8j prednje i to je savrseno i prema njima isto rubove radim tako da se moras odluciti na kojoj dimenziji guma vozis i da se rubovi precizno odrade da to kasnije ne izgleda smjesno kad stavis gumu manjeg profila ili da ti neka kasnije opet kači pa moraš ponovo

i ove rh felge nit smrde nit mirisu za kocku previse imaju nekakav ''mekani'' oblik nema one agresivnosti koja je ko stvorena za kocku

moj savjet ganjaj keskin KT1, brock b1, bbs rs, borbet a 9j sa ravnim pokopcima ili neku drugu old school felgu i to bi leglo ko nosa na guzu tvom autu

coupe bijele boje ... ebene kombinacije i efekte daje bas mocna felga kvalitetno ispolirana i sa zlatnom ili crnom bojom srca zavisi o kojem modelu felge je rijec..

eto malo pametujem ali samo dobronamjerni savjet ;)

Link to post
Share on other sites

Trenutno su ove RH u opticaju imam i BORBET A ali 7.5 j , tako da ako nadjem dve 9j vracam njih , a BBS RS mi je zelja samo dok nalete, ove gume 225/45 jesu previsoke ali njih sam dobio uz felne a kao nove su tako da dok ih ne iscepam stoje tu....hvala na savetima u svakom slucaju

Link to post
Share on other sites

a sto se tice bbs rs felga zasto ne nabavis neke sa bilo kojim rasponom sarafa povariš stare rupe izbušiš nove uradis centralni prsten ako treba i goni ja to radim vec godinama i nikad nije nikakvi problema bilo

a mozes bbs-ice naci na starim mercedesima 126icama , audi 200 , bmw 5 i 7 na njima je toga dolazilo dosta i vecinom nemaju neku cijenu kupis sredis ispoliras i goni ;)

a u rasponu sarafa 4x100 ih neces nikad naci i ako nadjes spremi grdne pare i ja sam svoje prepravljao sa 4x108 na 4x100 tako da... malo balkanski dio mozda za prerade upaliti i sve može :P

npr tu sam vidio na forumu da se 17ke prodaju to je best buy za srediti na kocku :(

Link to post
Share on other sites

kakve god da su gume ne isplati se uopste raditi rubove po njima, zbog stavke od jedva 100eur pravis posao od 300-400 koji posle moze da ne vredi nista kad stavis druge gume :P

Stizu 2kom Borbet A od 9J strpi se ;)

Link to post
Share on other sites
kakve god da su gume ne isplati se uopste raditi rubove po njima, zbog stavke od jedva 100eur pravis posao od 300-400 koji posle moze da ne vredi nista kad stavis druge gume :(

Stizu 2kom Borbet A od 9J strpi se :P

Cekam ih !!!! I racunam na tebe nisam zaboravio ;)

Link to post
Share on other sites
kakve god da su gume ne isplati se uopste raditi rubove po njima, zbog stavke od jedva 100eur pravis posao od 300-400 koji posle moze da ne vredi nista kad stavis druge gume :P

Stizu 2kom Borbet A od 9J strpi se ;)

na to sam i mislio kad sam mu reko da se odluci koje gume misli u buducnosti imati na kolima i koje felge koji et i sve i onda po tome da odradi rubove a to posao od 300-400 e ? zar je kod vas tako skupo izvlacenje rubova uf...

Link to post
Share on other sites

Na 8J guma 195 , to je vic. Gazeci sloj se deformise tako da prijanjanje felne NEMAS. Nesto naj radikalnije po meni treba da bude na 8J - 205 ili 215 /45 a na 9J 225 ili 235/40 . To je prava kombinacija i to sam probao. Inache fabricki na 8J ide 225 a na 9J 245/255 guma.

Link to post
Share on other sites

ovako izgleda 205/45 na 9j

9_205_45_R16_Dunlop_SP_Sport_2000.jpg

a ovako 195/45 na 8j

8_195_45_R16_Pirelli_PZero.jpg

neznam zasto bi bio vic bbs rs je stvoren za stretch gume ;) ili german style ili nikako

a ovde nadji dimenziju guma koje mislis i vidi na sta ce ti to liciti na felgama otprilike

http://www.tyrestretch.com

sory na off ali mislim da ce ti koristiti ovih par info

Link to post
Share on other sites

ako mi se ide na utrke ima felga i odgovarajuci slick za te namjene samo gewinde malo otvrdnem a BBS rs ovako širok ko valjak je jedino za šminke i zasto ga onda ne ušminkati maximalno ;)

sory na off da covjeku ne gazamo temu bezveze :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pa da obnovimo temu ....

Ovako smo poceli sa radovima pre jedno 4 meseca kompletno rasturanje pa kod limara:

28012010179.jpg

28012010176.jpg

28012010177.jpg

28012010182.jpg

Zavresena limarija i farbanje pa nazad na sklapanje :

29032010003.jpg

29032010004.jpg

29032010005.jpg

U medjuvremenu dok se radila limarije ppresvucen enterijer , odradjeni trapovi ponovo , cevi kocnica ma masa stvari promenjena i sto je trebalo i sto nije , racunam kad je sve skinuto da se ne j...m dvaput , i posle sklapanja izgleda ovako .

21042010204_1.jpg

25042010025.jpg

25042010029.jpg

25042010030.jpg

25042010031.jpg

Link to post
Share on other sites