Recommended Posts

Danas sam otkrio jedan kvar na svom autu, kad sam ga uzo sipao sam 50l benz i pokazivac mi je bio malo sumnjiv jer je tada pokazivao da ima oko 45l. kako sam prelazio km kazaljka se polako spustala ali od juce stoji na oko 28l i ne mrda. I ja lepo malopre da odem do grada kad auto nece da upali, zovem prethodnog vlasnika a on mi kaze sipaj gorivo i pali.

Sipam 10l i dva puta dam kontakt da pumpa stovri pritisak i auto odmah upali.

Sta da gledam ,tablu, rezervoar,plovak ili nesto deseto i gde se kod e39 dolazi do plovka ili cega vec?

Hvala unapred na odgovorima.

Link to post
Share on other sites

Meni se isto jednom to desilo pre oko 2 godine, i to bas ubrzo posle kupovine auta. Kazaljljka je pokazivala da ima skoro 30 litara, a auto nije hteo da upali nikako. Bas mi je bila frka. I onda odem sa drugarom do pumpe i kupim 5 litra benzina, vratim se, sipam, i auto odmah upali.

Plovak je verovatno bio zaglavljen.

Plovak ti se nalazi ispod zadnjeg sedista, na desnoj polovini. Skines samo zadnje sediste i videces, tu ti je pimpa za gorivo.

Sutra dan smo skinuli samo pumpu za gorivo, mislim da plovak nismo ni dirali koliko se secam, opet vratili sve na svoje mesto, i vise nikad se to nije ponovilo.

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ce ti pomoci,ali na mojoj e36-ici bila ista stvar.. napunim rezervoar a ono pokazuje na 30l.. bilo pitanje na forumu. Otvorio oba plovka i ispostavilo se da je plovak sa vozaceve strane zaglavio(ispala iz onog lezista,ona sipkica sto udara u dno rezervoara),izgleda da se plastika malo deformisala. Kada sam je vratio i montirao plovak sve je bilo u redu..

Link to post
Share on other sites