Recommended Posts

Pokusavao sam da nadjem serijski broj zupcastog kaisa, pa sam malo zbunjen. Naime razlikuju se brojevi za m40 318i koji je 93 godiste (moj motor koji je izvadjen iz E36) i za taj isti motor koji je ugradjivan u e30. Jel to ima neke veze ili nema?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

OVO pise za e36 318i

FAN BELT 10X1025 SRC 1 11231721408 $10.16

A ovo za e 30 318i

FAN BELT 10/9,5X1013 1 11231717952 $10.16

Pretpostavljam da ovi brojevi oznacavaju te zupce i obim.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

S oprostenjem malo sam se za****, trebalo je da gledam tooth belt, a njegov broj je isti za 316i , 318i i za e 30 i e 36.

Trenutno ga u Delti nema i kosta 4500 dinara.

Link to post
Share on other sites
Trenutno ga u Delti nema i kosta 4500 dinara.

U Delti nema nista od starijih modela, sve se narucuje.,...AKo je ukupno 4500 kupuj...ja sam skoro toliko platila u nekom servisu a pitanje je da li je original...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jel moguce da se nekako provali da je zupcasti kais dotrajao-dali cvili ili daje neki drugi znak?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ne igraj sa sa zupcastim kaisem. Kupi i zameni to jer te moze skupo kostati.

A da li se moze provaliti da li je kais dotrajao, pa i ne moze. Vidjao sam kaiseve koji su izgledali kao novi pa su ipak pukli.

Link to post
Share on other sites

Nema nacina da se uoci dotrajalost, zato se i menja na odredjeni broj kilometara koji preporucuje proizvodjac.

Smesno je i porediti ali primer na jugu kod mog burazera, namontira nov kais, posle tri dana isti pukne i naravno 6 ventila mora da se zameni,dihtung glave itd itd. Eto rezultata male privrede, kais samo originalni pa koliko god da kosta.

Link to post
Share on other sites

E pa problem je u tome sto ja nemam informaciju koliko je ovaj motor presao sa kaisem koji je na njemu, jer sam ja motor zamenio prosle godine i od tad sam presao nekih 7000 kilometara. Ja sam mislio da je zupcasti kais onaj koji je zakacen na alanser i visko, i on je onako solidan, pa sam mislio da ga zamenim. Kad budem nasao original zamenicu ga, otac mi kaze da su sa majstorom koji je menjao motor zamenili i zupcasti kais, ali sam siguran da nije stavljen original.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites