Bord comp, ne vide se jasno brojevi i slova


Recommended Posts

Imam e39 528i, pitanje je: da li se mogu popraviti displej bord computer-a iznad menjaca i u km satu? Ne vidi se sta ispisuje jer u nekim delovima brojeva i slova kao da izgubi kockice pa ne moze se jasno videti npr da li je 3 ilij e 8 koja je izgubila par kockica... Mislim da znate o cemu se radi. Da li se to popravlja ili je resenje otpad ili novo?

Link to post
Share on other sites

Ako mislis na ono P R N D 3 2 1 na instrumentabli...to nisu pixeli nego led diode koje se pale kad saltas, a ovo iznad mjenjaca....

Slikaj da vidimo o cemu se radi...

Link to post
Share on other sites

Ne mislim na to p r n d 1 2 itd, vec na consum, range, arrive, onda informacije rds radio itd. Mislim da se sada razumemo. Znaci bas ti pixeli, da. Citao sam da su imali slicne probleme ali me interesuje mozda to sada vec neko zna da popravi. Iste te informacije imam i na sredini table! Pokazuje ih pritiskom na dugme rucice gde su migavci (te na tabli)

Link to post
Share on other sites

Polovan ti ne vredi zato sto su skoro svi u out u. Vec sam pominjao da to rade u Tosinom bunaru u AE za skromnih 150e. A mozes i sam malo kontakte da poboljsas imas u DIY,ili u googlu kucaj: e39 dead pixels. probaj.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
Imam e39 528i, pitanje je: da li se mogu popraviti displej bord computer-a iznad menjaca i u km satu? Ne vidi se sta ispisuje jer u nekim delovima brojeva i slova kao da izgubi kockice pa ne moze se jasno videti npr da li je 3 ilij e 8 koja je izgubila par kockica... Mislim da znate o cemu se radi. Da li se to popravlja ili je resenje otpad ili novo?

imam isti problem sa displejom bord kompjutera u 725 tds pa me zanima da li si resio i ako jesi kako i gde

Link to post
Share on other sites
pre 5-6 godina sam imao problem sa tablom na 5 e 28 i resio ga kod zike sajle.Mozda tamo moze da se resi i problem texta i brojeva na bord kompjuteru?
Link to post
Share on other sites
Da li imas High ili Low MID OBC?
Pojma nemam Imam varijantu sa monitorom na centarlnoj konzoli i tu sve funkcionise (ono sto znam da trazim, zamisli sve je na nemackom) ali onaj deo na samoj instrument tabli,ispod brzinomera je necitak jer su cifre i slova delimicno vidljivi.Taj deo se aktivira dugmetom na poluzi migavaca .Onaj deo gde su oznake za polozaj menjaca(automatskog) radi ,pa displej sa tekcim textom ne,kilometraza dnevna i ukupna,temperatura okoline i sat, pa deo sa servisnim diodama radi ali neubedljivo.hocu da uradim servis ionako pa cu to proveriti kod Drinjaka kad resetuje servis.Mislim nista strasno al nervira.

:lol2:

Link to post
Share on other sites
Pixeli, zajednicki problem e36, e38, e39 i e46.

A radio?

sve ostalo fadi savrseno,pretpostavljam i bord kompjuter jer se situacija menja na pritisak tastera samo sto je necitko

Link to post
Share on other sites
Pixeli. Drugi dio (znaci LCD display i sve).

Problem citljivosti slova i brojeva na displeju bord kompjutera, cuvene pixele, mogu da rese momci iz auto elktronike na tosinom bunaru.Provreno,danas sam bio kod njih i uspesno su mi revitalizovali displej bord kompjutera, na cemu im se zahvaljujem uz naravno preporuku.

Link to post
Share on other sites
Problem citljivosti slova i brojeva na displeju bord kompjutera, cuvene pixele, mogu da rese momci iz auto elktronike na tosinom bunaru.Provreno,danas sam bio kod njih i uspesno su mi revitalizovali displej bord kompjutera, na cemu im se zahvaljujem uz naravno preporuku.

Zanima me koliko su ti naplatili za taj rad?

Link to post
Share on other sites

naplatili su 150 jevreja, ceo posao traje oko 4 sata,telefoni su;011 3191873; 063 332234; 063203168 zovu se Igor i mislim Goran. wwwautoelektronika.net

;)

Link to post
Share on other sites