nedelju dana odmora i par stvari za napraviti...


Recommended Posts

Imam nedelju dana odmora i nista planirano posle duzeg vremena....Iz garaze necu izlaziti tih nedelju dana.Prvo je na redu letnji set guma.....pranje i poliranje felni provera pritiska etc....Konzerviranje zimskog seta.Posle toga na umu imam promenu znaka na haubi,promenu rucice menjaca,i kupio sam one hrom lajsne koje planiram da stavim na one delove plasticnih lajsni koje su u crnoj boji.

E sad pitanja su sledeca.Kako se menja znak na haubi.....samo se cupa napolje ili ima neka procedura?Kako da najbezbolnije izvadim rucicu menjaca (automacki menjac)?Na stranim forumima sam citao da se samo cupa na gore i to je to....al reko da pitam i ovde mozda je neko radio?I na kraju poslednje pitanje je da bih za probu stavio one hrom lajsne na postojece lajsne u crnoj boji.....Cisto da probam kako izgleda,predpostavljam da mi se nece svideti pa bih to i uklonio kasnije ako ispadne tako.Jel to moguce mislim lepiti pa posle uklanjati bez nekih veih posledica po plasticne lajsne?

Hvala unapred na korisnim savetima i smernicama za izvodjenje ovih krajnje delikatnih popravki :)

Link to post
Share on other sites

nadam se da ces ugodno provesti tih nedelju dana u garazi ,kod mene je suprotna situacija ja bih bas voleo da 7 dana ne ulazim u garazu.......................

Link to post
Share on other sites

Ugasis auto.Rucicu aut. menjaca ubacis u D. Pritisnes osigurac koji se nalazi na rucici menjaca i kontinualnom silom vuces na gore. Nemoj da cimas da ne bi slomio sipkicu rucice menjaca. Ako je neko pre tebe skidao rucicu skinuce se lakse, ako ne moraces da zapnes...

Link to post
Share on other sites

Znak se samo lagano na polugu izvlaci na gore. Podbijes ispod znaka sa nekim nozicem ili malim srafcigerom, ali vodi racuna da ne ostetis lak i boju (mozes da postavim neku krpu ii traku) i na polugu, lagano ga dotisnes na gore. Tako i sa druge strane i to je to.

Link to post
Share on other sites