Recommended Posts

zamolio bih da mi neko kaze sta uzeti od svecica, ngk 200 din ili bosch 250 din kod luleta i srajevskoj, motor je 323 m20 za e30 auto je na plin, mada koliko para toliko ......, hvala

Link to post
Share on other sites

u poslednje vreme kada vozim na plin na malim obrtajima i kada dam gas,kao da malo zatrza pa onda prokine,kao da nesto struja zeza,dali moze biti do svecica?presle su oko 9000km,do sada nisam imao problema,ali su neke ngk sa 2 kraka ali neznam koja je oznaka.ima li neko ideju?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Svecice iskljucimo kupujem po katalogu za vozilo. I napomenem da li ima plin ili ne.

Da ne otvaram novu temu, evo sta sam ja nasao , u katalogu za moj motor ima 4 vrste svecica, s tim sto su jedne high power, koje da narucim i gde mogu da se kupe?

Pozdrav

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=12&fg=05

Link to post
Share on other sites

aj mi kazite sta ima veze da li imam plin ili ne............tj koje bi druge trebao...........uzimam NGK........ sa 2 pipka, kraka, elektrode ili kako ih ko zove i prezadovoljan sam

Link to post
Share on other sites

Nasao sam NGK BKR6EKC, to su svecice sa dva pipka, a u katalogu pise da treba da budu NGK BKR6EK i to su svecice sa jednim pipkom, jel smem da stavim ove sa dva pipka ili da trazim odgovarajuce?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Hocu da zamenim svecice i imam neke nejasnoce po E36 manual-u i po BMW parts catalog-u za moj auto idu Bosch F7 L DCR a svugde na netu za moj model stoji Bosch F8 L DCR. Jel su to iste svecice ili postoji razlika? Ili pa da stavim NGK BKR 6 EK, po manualu? Nisam pametan.... :preved:

I, nislije, koja radnja u Nisu ima provereno dobre svecice, a da nije Mitic i njegova radnja...?

Link to post
Share on other sites

NGK original svecice imas u Euroautu, oni su i zvanicni uvoznici NGK za Srbiju. Prodavnica im je kod Kičeva, čim prodjes onaj semafor kod Tigrove prodavnice.

Ja sam zimus kupio BKR6EK i koštale su oko 500 din. po komadu.

Link to post
Share on other sites