Dodatne mogučnosti na E39


Recommended Posts

1.) zaklep vozila (trenutno imam nastavljeno, da se prižgejo samo Angel eyes in zadnje luči)

2.) odklep vozila (trenutno imam nastavljeno, da se prižgejo angel eyes, meglenke in zadnje luči)

3.) komfortni smerniki

Vse funkcije:

1.) Blinkerkomfort - 1x se dotakneš ročke za smernik, samodejno utripnejo 3x

2.) Kurvenlicht - pri prižganih lučeh (stikalo na 1 ali 2) in pri hitrosti do 40 km/h se ob uporabi smernika prižge pripadajoča sprednja meglenka, torej ob uporabi levega smernika leva sprednja meglenka, ob uporabi desnega smernika desna sprednja meglenka. Par sekund po izklopu smernika se ugasne tudi meglenka

3.) Dnevne luči - možno vklopiti sprednje meglenke, dolge luči, zadnje luči, US-smernike

4.) Follow me home - če si predhodno vozi ls prižganimi lučmi in ugasneš avto, ter preklopiš stikalo na 0 in vzameš ključ iz ključavnice se lahko samodejno prižgejo: smerniki, dolge luči, zasenčene luči, sprednje meglenke, parkirne luči (angel eyes), zadnje luči

Čas svetenja se da nastaviti od 15 do 75 sekund

5.) Follow me home 2 - ob zaklepu avta se lahko prižgejo: smerniki, dolge luči, zasenčene luči, sprednje meglenke, parkirne luči (angel eyes), zadnje luči.

Čas svetenja se da nastaviti od 15 do 75 sekund

6.) Komfortno odpiranje stekel - Pri odklepu se s ponovnim pritiskom na gumb za odklep stekla samodejno odprejo brez držanja gumba

6.) Find me (coming home) funkcija - ob odklepu avta se lahko samodejno prižgejo (odvisno od nastavitve): smerniki, dolge luči, sprednej meglenke, zasenčene luči, parkirne luči, zadnje luči. Zelo uporabno v temi, da lažje najdemo avto ali da nam osvetli pot do avta.

Čas svetenja se da nastaviti od 15 do 75 sekund.

7.) Samodejno zapiranje (ob zaklepu vozila) in odpiranje (ob odklepu vozila) zunanjih ogledal - trenutno samo za E39

8.) Samodejni odklep vozila, če imamo nastavljeno samodejno zaklepanje po preseženi določeni hitrosti. Odklene se, ko vzamemo ključ iz ključavnice.

9.) Pisk ob odklepu in zaklepu vozila (možno nastaviti samo ob odklepu, samo ob zaklepu, ali oboje)

Link to post
Share on other sites
Interesantno. Reci mi da li ovakve stvari zahtevaju neke hardverske dodatke ili se sve programira?

ovo je dodatan modul kojeg je trena ugraditi. Treba svega 15. min i radi :preved:

Poslije svakdo može sam da si naštela što hoče.

Link to post
Share on other sites
Ovo imaju svi e39 +2001 (neke imaju i 1996+) i samo treba da ides u diler i sve ti mogu aktivirat.

a se hecaš? :preved: pokaži mi enega dilerja, ki ti lahko to nastavi. sam programiram E39 in E46 že nekaj let in imam možnosti, ki se lahko nastavijo v malem prstu, tako da lahko programiram tudi več stvari, kot jih lahko pri dilerju, tako da vem kaj se da in kaj ne in razen dnevnih luči se ne da programsko nič nastaviti.

Link to post
Share on other sites

Mislim da je Damijan u pravu. Nema sanse da ce u Delta motorsu neko ovo da ti odradi. I da hoce neznaju kako da urade ovakve modifikacije...

Link to post
Share on other sites

večina dilerjev ne more niti nastaviti niti DRL niti odkleniti webasto, ali nastaviti utripanja žmigavcev pri zaklepanju in odklepanju, kaj šele da bi lahko nastavili te stvari, ki sem jih napisal.

Link to post
Share on other sites

Nesto se moze isprogramirati kod dilera bmw-a,kao recimo sklapanje retrovizora kada se auto zakljucava ili otklapanje kada se otkljucava.......Za ovakav Light Show je potrebna stvarcica koja se zove E-Light Modul!Ja sam to nabavio jos prosle godine....Moze se programirati da se svetla pale kako god zamislis...Bez ogranicenja....ustvari ogranicenje je samo vasa masta!

Ali......Ovo dovodi do skracivanja veka ksenonskih sijalica,halo sijalica kao i led dioda pozadi u pozicijama.Iz tih razloga kod mene je aktivan Elight modul samo na zmigavcima,svetlima za maglu i stop svetlima.E light modul ne kosta puno 132 eura.Ali samo jedna ksenon sijalica kosta preko 120 eura,halo sijalica je cca 25 eura,a o led pozicijama pozadi necu ni da pricam......Naravno govorim o Orginalnim delovima kod Bmw Dilera...

Doduse neki ljudi smatraju da vizuelna pojava nema cenu:) :preved:

Link to post
Share on other sites