Oldtajmeri na Kalemegdanu


Recommended Posts

Izložba klasičnih sportskih automobila, koje će prikazati učesnici međunarodnog relija "Trans Europa 2009" biće 30. i 31. marta održana na Kalemegdanu, saopštila je danas ambasada Francuske u Beogradu.

Učesnici "Trans Europe 2009" biće na proputovanju kroz Beograd, i tom prilikom će Beograđani besplatno moći da vide skupocene "oldtajmere" marke "trijumf", "jaguar", "porše", "morgan", "ostin", BMW, "ševrolet", "maserati" i 'ford mustang" iz 1950-ihi 1960-ih.

Reli se vozi preko Mađarske, Srbije, Makedonije, Grčke i Italije do Francuske, a organizator je klub TTP iz Francuske, odakle je većina učesnika. Među njima je i jedan šeik iz Dubaija.

U subotu od 17.30 do 19.30, posetioci će kod paviljona Cvijeta Zuzorić moći da vide izložbu "morgan" sportskih automobila.

Sledećeg dana, na istom mestu i u istom terminu moći će da se pogleda izložba klasičnih sportskih automobila.

U nedelju u 17.30, učesnika relija će dočekati član gradskog veća Željko Ožegović.

Pokrovitelji izložbe su ambasada Francuske u Beogradu i Skupština grada Beograda.

Link to post
Share on other sites

Ko bi drugi brinuo o oldtajmerima nego JA (a sve u skladu sa godinama ili-ti "uzrastom") :clapping:

Francuzi su organizovali putovanje Francuska-Madzarska-Srbija-Makedonija-Grcka-Italija

Rekose da je jedan BMW bio juce, danas ga nisam videla

picture149c.jpg

picture135d.jpg

picture137gee.jpg

picture138.jpg

picture139.jpg

picture140s.jpg

picture141m.jpg

picture142.jpg

picture144t.jpg

picture145e.jpg

picture154m.jpg

picture152z.jpg

picture155a.jpg

picture147jei.jpg

picture153i.jpg

Link to post
Share on other sites

Prejako! zhao mi je shto nisam bio a imao sam vremena!

Link to post
Share on other sites

Inace, vozaci ovog relija su vrlo ugladjena gospoda ne mladja od 60 godina...Automobili perfektno sredjeni, verovatno su u inostranstvu ta udruzenja oldtajmera jaka pa imaju i specijalne dilove sa fabrikama...

Nije bilo podataka koje su godine prozvodnje i sl..

Link to post
Share on other sites

bas imaju smek, a ne ovi danasnji plastikaneri

Link to post
Share on other sites